Japonia vendos masa shtesë, tampon për qytetarët e vendit fqinj

Mos i humb

Vala e Covid-19 që po prek Kinën ka bërë që Japonia të vendosë masa shtesë të kontrollit kufitar për ata që vijnë nga vendi fqinj.

Këtë e bëri të ditur kryeministri japonez Fumio Kishida.

Ai ka shpjeguar se nga e shtuna vizitorët nga Kina do të duhet të paraqesin një tampon negativ përpara se të nisen për në Japoni, dhe më pas t’i nënshtrohen një testi të mëtejshëm pas mbërritjes.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit