Kanada – Vankuveri goditet nga një tërmet me fuqi 6,2 ballë

Mos i humb

Siç bën të ditur Qendra Kanadeze për Tërmetet, epiqendra e goditjes kryesore ishte distrikti Port-Hardi, 188 km në perëndim të Vankuverit.

“Thellësia e tërmetit ishte 10 km”, shtoi Qendra Kanadeze për Tërmetet duke shtuar se lëkundjet u ndjenë edhe në qytetin e Riçmondit.

Autoritetet e Kanadasë njoftuan se pas tërmetit nuk ka rrezik për cunami dhe fatmirësisht s’ka as viktima apo dëme materiale.

Brigjet kanadeze në Paqësor janë goditur nga 5 tërmete me magnitudë 4,8 – 6,0 ballë që prej ditës së hënë e këtej.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit