Kandidatët Çerkezi dhe Kizolli marrin mbështetjen e Vitisë

Mos i humb


Komuna e Vitisë po bëhet gati për ndryshimin e madh që e pret Kosovën. Çdo ditë e më shumë po shtohet besimi qytetar se ky vend do të bëhet nga njerëz të cilët e duan dhe çmojnë vendin e tyre. Më 6 tetor Vitia do të votojë.
Takimi në Viti Kandidatët nga lista e Vetvendosjes në zgjedhjet parlamentare më 6 tetor vazhdojnë intensivisht fushatën elektorale. Nga komuna në komunë Sylejman Çerkezi dhe Beni Kizolli takohen me qytetarë dhe prezantojnë programin e tyre për katër vitet e ardhëshme.

Në takimin e mbajtur me banorë të Komunës së Vitisë kanë folur rreth problemeve dhe shqetësimeve të shoqërisë por edhe mënyrave të zgjidhjeve të tyre. Kandidati me nr #31 në këtë listë z. Sylejman Çerkezi u shpreh përpara të pranishmëve se tani ka ardhur koha të ndalojmë shumë të këqija që i kanë ndodhur vendit tonë gjithë këto vite. ” Ne jemi sot këtu jo për të kërkuar vetëm votën tuaj, por mbi të gjitha për të marrë besimin tuaj.

Në 6 tetor ne duam që të sjellim ndryshimin por këtë nuk mund ta bëjmë vetëm, pa mbështetjen tuaj, pa mbështetjen e Vitisë . Në radhë të parë unë ju ftoj që të shkoni masivisht në votime dhe bëni zgjidhjen e duhur duke na mbështetur, duke votuar nr #126 Lëvizjen Vetvendosje dhe Albin Kurtin Kryeministër dhe #31 Suleman Çerkezi dhe #32 Beni Kizolli.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit