Kina heq ndalesën për hyrjen e shtetasve të huaj në vend

Mos i humb

Momenti epik, kur macja takon foshnjën për herë të parë

Të gjithë prindërit që kanë kafshë shtëpiake do të identifikohen plotësisht me videon. Kotelja në videon që vijon po...

Serbia i refuzoi titullin, kryetari i Kuvendit të Bujanocit: Gent Cakaj mbetet ”Qytetar Nderi” për ne

Kryetari i Kuvendit të Bujanocit, Enver Ramadani i është drejtuar me një letër publike ministrit në detyrë të jashtëm të Shqipërisë, Gent...

Tjetër tërmet i fuqishëm në Turqi, nuk ka raportime për viktima

Agjencia e Menaxhimit të Katastrofave në Turqi ka njoftuar se një tërmet me madhësi 4.7 e shkallës Rihter u regjistrua mëngjesin e...

Bora mbulon Zvicrën, saktësisht në ditën e parë të dimrit meteorologjik

Pikërisht në ditën e fillimit meteorologjik të dimrit, në pjesën më të madhe të Zvicrës bora ka filluar të bjerë edhe në...

Kina bëri të ditur se ka hequr ndalesën për hyrjen e shtetasve të huaj në vend që janë jashtë ndërsa kanë vizë dhe leje qëndrimi në Kinë, të cilën e vendosi për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19).

Ministria e Jashtme dhe Shërbimi Kombëtar i Migracionit në deklaratën e përbashkët njoftuan se personat që posedojnë vizë dhe leje qëndrimi në Kinë për shkak të punës, lidhje personale dhe familjare, duke filluar prej 28 shtatorit do të mund të vijnë në vend.

Në deklaratë thuhet se kohëzgjatja e vizave dhe lejeqëndrimeve që kanë përfunduar do të mund të riaplikojnë ndërsa ata që do të kthehen duhet të qëndrojnë 2 javë në karantinë dhe të respektojnë rregulloret e tjera të kontrollit të epidemisë.

Kina për herë të parë ndalesën e vendosi më 28 mars.

Ministria e Jashtme më 10 gusht njoftoi se ka hapur kufijtë për shtetasit e 36 vendeve evropiane, përfshirë edhe Shqipërinë ndërsa më 27 gusht për 13 vende të Azi-Paqësor, përfshirë Japoninë.

Me rregulloren e re të gjithë shtetasit e huaj do të mund të hyjnë në vend.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Grabitet banesa në Tiranë, morën biizhuteri e sende me vlerë. Ja sa para vodhën hajdutët

Policia e Tiranës ka arrestuar 6 persona në orët e fundit, pasi akuzohen për vepra të ndryshme penale. Uniformat...

Ushqimet e Darkës Që Ju Fryjnë Pa E Ditur

Darka, si vakti i fundit i ditës, luan një rol të rëndësishëm në mbarëvajtjen e punëve në organizëm jo vetëm gjatë natës.

Shpërthim në një depo në Britani: Rregjistrohen disa të lënduar, ende nuk ka viktima të konfirmuara

Shërbimet e urgjencës kanë konfirmuar se ka pasur një numër të madh të lënduarish në një shpërthim në një depo në Bristol...

Zëvendëskryeministër në qeverinë e re malazeze, shqiptari Abazovic me tone të ashpra në Kuvend: Duam marrëdhënie të reja me Serbinë

Dritan Abazoviç, i emëruar si zëvendëskryeministër në Qeverinë e Malit të Zi dhe tha se ekzekutivi i ri dëshiron marrëdhënie të mira...

Hungaria s’e pranon propozimin aktual të buxhetit evropian: Çdo shtet anëtar ka të drejtën e vetos

Buxheti i Bashkimit Evropian dhe pakoja financiare për rimëkëmbje pas pandemisë, nuk mund të hyjnë në fuqi pa miratimin e Hungarisë, dhe...