Megan ne politikë…/ Trump: Nuk jam fans i saj, i uroj shumë fat princit Harry

Mos i humb

Zhduken 2 milionë euro në Ministrinë e Financave të Kosovës, arrestohet 1 i dyshuar, 2 në arrati

Zhduken 2 milionë euro në Ministrinë e Financave të Kosovës. Mediat kosovare shkruajnë se Ministria e Financave ka thirrur konferencë për mediat...

Swissmedic: Shpejtohet puna për vaksinën kundër koronavirusit

Një vaksinë e dytë e mundshme Covid-19 po gjurmohet shpejt nga rregullatorët Swissmedic. Produkti është zhvilluar nga firma amerikane...

Studentja me aftësi të kufizuara ngjit majën më të lartë të Greqisë

Një studente greke me aftësi të kufizuara ka realizuar ëndrrën e saj për të ngjitur majën e malit Olimp. Eleftheria Tosiou, e...

Ndizet debati për laicizmin francez pas vrasjes së mësuesit

Presidenti francez Emmanuel Macron i bëri një nderim të madh mësuesit të vrarë, Samuel Paty gjatë një ceremonie përkujtimore kombëtare të mërkurën...

Pasi është çliruar nga titujt mbretërorë, ka kthyer sytë nga politika. E vendosur tani në SHBA, Meghan Markle hedh pas shpine kurorën angleze dhe i drejton sytë nga Shtëpia e Bardhë.

Ka patur prej pak kohësh zëra, por ajo që më parë dukej e pamundur, tani sikur fillon të marrë formë. Dhe këtë e beson edhe vetë Donald Trump, për të cilin thuhet se e bija, Ivanka, mund të jetë trashëgimtare në 2024.

Vetë Trump thotë: “Nuk jam fans i Meghan, por i uroj shumë fat princit Harry, sepse do të ketë vërtetë shumë nevojë”.

Zbritja në fushë në zgjedhjet presidenciale e Meganit, mund të ishte një akt shumë skenik. Dukesha e Saseksit do të donte të ndiqte gjurmët e Obamave dhe sheh tek Michelle një shembull perfekt. Aq sa, ashtu si ata, ka firmosur edhe një kontratë me platformën Netflix dhe ka krijuar një fondacion bashkë me Harryn, që mes të tjerash synon edhe lobime politike.

Pra, Markle duket një stratege e vërtetë dhe që nga dasma me princin Harry e në vijim, mund të ketë planifikuar mirë të ardhmen e saj, në përpjekje për të realizuar ambiciet e saj politike. Por çfarë roli do të ketë Harry?

Ashtu sic thotë Trump, do të ketë nevojë për shumë fat. Ndërkohë, britanikët i bëjnë gjërat të qarta.

Pas shfaqjes së dukëve të Saseksit për të ftuar amerikanët të votojnë, Pallati Bakingam ka bërë menjëherë të ditur se Herri flet në emër të tij pasi nuk është më anëtar aktiv i familjes mbretërore.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

“Kemi 3-4 muaj sfidë”, ndalohet qarkullimi tek ish-sheshi Shqiponja. Ja si do të devijohet trafiku

Qarkullimi i mjeteve tek ish-sheshi Shqiponja, në Tiranë do të ndalohet. Shkak janë bërë punimet për ndërtimin e Unazës së Madhe tek...

Çaji Që Nuk Duhet Ta Ndani në Ditët e Ftohta

Trëndafili i Egër çmohet për vlerat e tij kurative për shëndetin e gjithë organizmit. Stina e vjeshtës dhe ajo...

Mbyllet një tjetër fazë për përzgjedhjen e kandidatëve të BKH-së, ambasada e SHBA: Procesi i vështirë, për të gjetur më të mirët e Shqipërisë

Mbyllet një tjetër fazë për përzgjedhjen e kandidatëve për Byronë Kombëtare të Hetimit. Mësohet se dje përfundoi procesi i testit për aftësitë...

Akar: Kontrollet dhe përgatitjet për sistemin S-400 vazhdojnë siç janë parashikuar

Akar: Kontrollet dhe përgatitjet për sistemin S-400 vazhdojnë siç janë parashikuar. Akar: (Për sistemin e mbrojtjes ajrore e raketore...

Masat kufizuese në Greqi, grekët shijojnë ditën e fundit të “lirisë”

Duke filluar nga sot, Greqia do të nisë regjimin e ri të masave kufizuese të paralajmëruar nga Kryeministri Mitsotakis, të enjten. Në...