Kjo është shtëpia më e pazakontë që keni parë ndonjëherë

Mos i humb

Arkitekti Sergey Kuznetsov përfundoi një vilë në formë tubi, e vendosur buzë të një kodre në Parkun e Artit Nikola-Lenivets në Rusi. E quajtur “Quintessential Russian”, shtëpia është e gjatë rreth 12 metra.

Në njërën anë, një dritare ofron një pamje të peisazhit dhe brenda ka një dhomë gjumi, kuzhinë si dhe banjo. “Ideja ishte të krijonim diçka me një element magjik”,  rrëfeu Sergey Kuznetsov.

 

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit