Kokaina e fshehur në anijen me qymyr në Durrës, përfundojnë kontrollet. Ja sa drogë u sekuestrua

Mos i humb

Kanë përfunduar kontrollet e ushtruara nga policia në anijen me qymyr, brenda së cilës u gjet një sasi kokaine.

Anija u bllokua në portin e Durrësit pak ditë më parë.  Në total kanë rezultuar 59 kg kokainë, të cilat janë sekuestruar.

Kujtojmë se anija me qymyr vinte nga Kolumbia dhe u ndalua të martën në Portin e Durrësit.

Deri tani nuk ka asnjë të arrestuar.

Qymyri ishte porositur nga një kompani turke që operon në Shqipëri.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit