Konflikti me Azerbajxhanin/ Shkon në luftë gruaja e kryeministrit armen: Nuk do t’i dorëzohemi armikut

Mos i humb

Në Ditën e Pavarësisë/ Rama për Adem Jasharin: Vdiq për të jetuar përgjithmonë, si legjenda e gjallë e flamurit më të bukur në botë

Kryeministri Edi Rama e krahason vdekjen e Adem Jasharit me legjendën e Gjergj Elez Alisë dhe duke përmendur faktet e datat thotë...

Po transportonte lëndë drusore të prera në mënyrë të paligjshme, bllokohet mjeti në Lezhë, nën hetim shoferi

Policia e Lezhës ka goditur një rast të krimeve mjedisore, duke bllokuar një automjet, që transportonte lëndë drusore të prerë në mënyrë të...

Makina përplas portat e zyrës së kancelares gjermane Angela Merkel

Një makinë raportohet se është përplasur në portat e zyrës së kancelares gjermane Angela Merkel. Në njërën anë të...

A do rrëzohet Qeveria Hoti? Kushtetuesja mblidhet nesër për vendimin, ja lëvizjet më të fundit që po ndodhin

Nesër në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës do të mbahet seancë dëgjimore lidhur me kushtetutshmërinë e votës së deputetit Etem Arifi për votëbesimin...

Gruaja e kryeministrit armen, Anna Hakobyan, ka nisur trajnimin ushtarak dhe do të dërgohet në frontin e luftës me qëllim që të mbrojë atdheun.

Këtë lajm, ajo e ka bërë të ditur në rrjetet sociale, ku shkruan se duke përfshirë edhe atë, një skuadër prej 13 grash do të fillojnë stërvitjen.

Pas disa ditësh, ajo dhe koleget e saj do të dërgohen për të mbrojtur kufirin ndaj Azerbajxhanit.

“Duke filluar nga nesër, 13 gra duke përfshirë edhe mua, do të fillojë stërvitjen ushtarake. Pas disa ditësh, ne do të fillojmë të ndihmojmë në mbrojtjen e kufijve tanë. As atdheu, por edhe as dinjiteti ynë nuk do t’i dorëzohet armikut,”- shkroi Anna Hakobyan në Facebook.

Ajo është kryeredaktore e gazetës Haykakan Zhamanak, ndërkohë që gjithashtu ka themeluar disa fondacione bamirëse.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Vret pronarin e hotelit ku punonte për borxhin 200 euro, si u zbulua shqiptari nga policia greke

Policia greke zbulon vrasjen e një pronari hoteli në Santorini, siç raportojnë mendiat vendase. Trupi i 69-vjeçarit grek Nikos...

“Covid-19, përballja e madhe e shekullit”, Tritan Kalo zbulon “surprizën” në prag të pensionit, mesazh politikës dhe kritikëve

Mjeku i njohur, Tritan Kalo, shkruan në “Facebook” se përballja me pandeminë e koronavirusit ishte një “surprizë” për të në prag të...

PD tjetër denoncim për Rindërtimin, Duma: Durrësi totalisht i braktisur, asnjë ndërtim s’ka mbaruar. 99.1% e fondit limit është akorduar

Partia Demokratike ka ardhur sot me një tjetër video denoncuese, kësaj radhe nga ish-deputetja Grida Duma. Duma nga Durrësit...

Nafta pa taksa nga 2021, Rama jep lajmin: Procedura ligjore ka nisur me garën e shpallur nga Ministria. Fermerët që s’kanë NIPT të nxitojnë...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë me dije lajmin se tashmë ka startuar procedura ligjore me garën e shpallur nga Ministria...

A do rrëzohet Qeveria Hoti? Kushtetuesja mblidhet nesër për vendimin, ja lëvizjet më të fundit që po ndodhin

Nesër në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës do të mbahet seancë dëgjimore lidhur me kushtetutshmërinë e votës së deputetit Etem Arifi për votëbesimin...