Kosovë : Janë regjistruar 66 raste të reja me covid-19 në 24 orët e fundit .

Mos i humb

“Zgjedhjet e 25 prillit, mbështetje e të vërtetave të mëdha”, Vasili: Shpopullimi i vendit, fakt që s’e luan topi

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, ndërsa theksoi se krimi i rilindjes duhet...

Vlera e Kohës

https://youtu.be/Hk6P_0iWJBg Titulli: Vlera e kohësAutor: Dr. Jusuf KardaviPërkthyes: Alban KodraRedaktor: Bujar VërbovciRedaktor gjuhësor:...

Familjarët po e kërkonin/ Ishte larguar nga shtëpia, 40-vjeçari bën aksident në rrugën Tiranë-Elbasan

Një aksident rrugor ka ndodhur në aksin Tiranë-Elbasan. Mësohet se në fshatin Shijon, shtetasi Rr.Ç., 40 vjeç, banues në...

BE-ja dënon “provokimet” e Turqisë në lindje të Mesdheut

Bashkimi Evropian ka dënuar “veprimet e njëanshme dhe provokimet” e Turqisë në lindje të Mesdheut, pasi Ankaraja është përfshirë në një konflikt...

Lajme të mira vijnë nga Kosova, pasi në 24 orët e fundit nuk është raportuar asnjë viktimë nga koronavirusi. Mësohet se nga 503 mostra të marra nga ShSKUK, 66 raste kanë rezultuar pozitive.

IKSHPK njofton se gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 141 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 12.815 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.778.

Instituti më tej thekson se situata epidemiologjike me COVID-19 paraqitet e stabilizuar me tendencë të rënies në javët në vazhdim, si rezultat i zbatimit të rekomandimeve të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Hekurosja e Mbathjeve – Këshilla e Nënave Shqiptare Sot Vlen Më Shumë Se Kurrë

Një herë e një kohë amvisat shqiptare kishin një rregullt strikt sa i përket larjes dhe hekurosjes së ndërresave dhe të mbathurave.

Studentja me aftësi të kufizuara ngjit majën më të lartë të Greqisë

Një studente greke me aftësi të kufizuara ka realizuar ëndrrën e saj për të ngjitur majën e malit Olimp. Eleftheria Tosiou, e...

Biskota me Xhenxhefil – Aromë dhe Shije Perfekte

Biskotat shkojnë me çdo gje, qumësht, çaj, kafe, lëng frutash e çdo gjë tjetër që mund t’ju vijë ndër mend.

NASA dhe Nokia po vendosin një rrjet 4G në Hënë

Shërbimi celular shumë shpejt mund të shkojë përtej kësaj bote. NASA ka firmosur një kontratë me Nokia prej 14.1 milionë dollarësh për...

Mëngjeset E Shëndetit – Çfarë Duhet Të Hani Dhe Çfarë Jo

Cilat ushqime të vijnë ndër mend kur mendon për mëngjesin? Zakonisht, një filxhan kos, një filxhan kafe dhe lëng i freskët...