Kosovë: Vritet një 19-vjeçar në Gjilan

Mos i humb

PD i drejtohet KQZ-së/ Letra për Celibashin: Asnjë masë për mundësimin e sistemit të videomonitorimit në QV, miratoni aktin normativ

Partia Demokratike i është drejtuar me një letër kreut të KQZ, z. Ilirjan Celibashi për çështjen e videomonitorimit në Qendrat e Votimit.

Këto janë 8 frutat më të shijshme e më të shëndetshme në botë

Idea e të ushqyerit shëndetshëm për disa njerëz nënkupton se duhet të heqin dorë nga shija. Kjo nuk është e vërtetë, sidomos...

Ministria e Shëndetësisë merr vendim për shkollat: I propozohet Ministrisë së Arsimit që nga 1 dhjetori …

Nisur nga numrat në rritje të të infektuarëve me Covid19, Ministrja e Shëndetësisë njoftoi sot të tjera masa me qëllim minimizimin e...

Familja britanike humb betejën gjyqësore në rastin e amerikanes me imunitet diplomatik

Prindërit e adoleshentit britanik i cili humbi jetën tragjikisht gjatë përplasjes me një makinë që drejtohej nga një grua amerikane që kishte...

Një 19 vjeçar është vrarë pas mesnate në qytetin e Gjilanit.

Rasti është konfirmuar për lajmi.net edhe nga zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani, i cili ka bërë të ditur se viktima dyshohet se është therur njëherë me mjet të mprehtë.

“Me datë 23.10.2020 rreth orës 00:06, stacioni policor në Gjilan kanë marrë një informatë se në rrugën “Gjon Sereqi” në Gjilan është një person i lënduar, dyshohet me mjet të mprehtë. Patrullat policore ju kanë përgjigjur informatës ku në vendin e ngjarjes kanë gjetur viktimën E. S. (2001) .

Viktima është dërguar me urgjencë ne spitalin rajonal në Gjilan, më pastaj është dërguar në QKUK-në Prishtinë.

Në vendin e ngjarjes ka dalë Prokurori i shtetit , njësitet e hetimeve dhe forenzika rajonale”, ka thënë ai.

Dy orë më vonë, personi që u gjet i therur ndërroi jetë në QKUK.

“Rreth orës 01;55 nga QKUK jemi njoftuar se viktima i dërguar nga Gjilani ne Prishtinë kishte ndërruar jetë”, ka thënë ai.

Me urdhër të prokurorit të shtetit trupi i pa jetë dërgohet në IML.

“Për momentin askush nuk është arrestuar.

Policia e Kosovës po punon intenzivisht në zbardhjen e rastit”, ka thënë Hashani për lajmi.net.

Viktima ishte i moshës 19-vjeçare.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

15 të vdekur dhe 775 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.903...

”Premtime boshe”, Basha nga Thumana: Sot në 1-vjetorin e tërmetit zotohem se do bëjmë gjithçka për t’i dhënë fund katastrofës

Kreu i PD, Lulzim Basha është zotuar nga Thumana në këtë 1-vjetor të tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019 se do...

Nga 1 dhjetori mësimi i alternuar, Ministrja e Arsimit: Klasat e arsimit fillor dhe maturantët vijojnë në mjediset fizike

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka lajmëruar se nga 1 dhjetori klasat e arsimit fillor dhe maturantët do të vijojnë mësimin në...

COVID-19, Shtëpia e Bardhë konsideron heqjen e kufizimeve të udhëtimit për vendet europiane

Administrata e Donald Trump po konsideron heqjen e kufizimeve të udhëtimit të vendosura për udhëtarët europianë marsin e kaluar, për frenimin e...

Ambasadorja Kim takon kreun e Doganave: Ramë dakord të rrisim bashkëpunimin kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka zhvilluar sot një takim me Drejtorin e Përgjithshëm të Doganave, Gent Gazhelin.