Naftëtarët përgjigje të prerë Ramës: Verdikti është i grave! Greva nuk ndalet, kryeministri të vijë në Ballsh

Mos i humb

“Hajdutë të fatkeqësive”, PD denoncon: Qeveria rindërton shkollat në Durrës me dyfishin e çmimit, drejtësia të veprojë

Kryetari i Partisë Demokratike në Durrës Ferdinand Xhaferraj, me anë të një deklarate, akuzon qeverinë, se po rindërton shkollat me dyfishin e...

Rindërtimi/ Rama në Gjipalaj të Shijakut: 58 familje të zonës do e festojnë Vitin e Ri në shtëpi të reja

Kryeministri Edi Rama ka vizituar familjarë në Shijak, të cilëve iu janë rindërtuar shtëpitë, pasi ishin shkatërruar nga tërmeti.

“Paketë të tretë për COVID”, Spiropali i kthehet Hajdarit: S’u bë deti kos, buxheti nuk është ‘sofra’ e Sudes

Nga foltorja e Kuvendit, ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali i kthehu përgjigje akuzave të deputetes Rudina Hajdari dhe Ralf Gjonit...

Ushtria e Azerbajxhanit vendos flamurin në rajonin e çliruar Kalbajar

Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit publikoi pamjet nga rajoni, i cili u pastrua nga forcat e armatosura armene më 25 nëntor, sipas...

Naftëtarët i janë përgjigjur menjëherë kryeministrit Edi Rama pasi ky i fundit tregoi gatishmëri që menjëherë të shkojë tek grevistet nëse ato do ndalnin rezistencën.

Me një qëndrim të prerë, naftëtarët thonë se greva nuk ndalet teksa shtojnë se tashmë vendimmarrjen e kanë gratë.
Më tej ata thonë se zgjidhja duhet të merret në Ballsh teksa premtojnë se nuk do të tërhiqen nga kërkesat dhe greva.

”E përgëzoj kryeministrin për lajmin e mirë që na jep neve. Edhe njëherë verdikti nuk është i imi, por i grave aty lart që po sakrifikojnë. Rama të vijë në Ballsh, të ulemi, të negociojmë për zgjidhje. Absolutisht jo, nuk e lemë grevën. Të ulemi këtu në Ballsh dhe të gjejmë zgjidhje”- tha një naftëtar.

Në fakt naftëtarët rezistuan për 18 ditë në grevë, teksa u zëvendësuan më pas nga gratë naftëtare që kanë hyrë në ditën e 9-të. Deri më sot asnjë negociatë apo ofertë për zgjidhje nuk është zhvilluar teksa kryeministri prej ditësh i kërkon naftëtareve të lënë grevën.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Nënshkruhet marrëveshja/ Shqipëria dhe Kosova do të kenë një hapësirë të përbashkët konsullore në Strugë

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, nëpërmjet një reagimi në Facebook, ka njoftuar mbi marrëveshjen e nënshkruar...

Burg për dy të rinjtë, tentuan të transportonin dy bomba me telekomandë drejt Malit të Zi! Zbardhet dëshmia

Gjykata e Lezhës ka lënë në burg dy personat e kapur me bomba me telekomandë në tentative për t’i trafikuar drejt Malit...

Kosovarët pushtojnë pikën kufitare të Morinës për një fundjavë në Shqipëri

Mëngjesin e kësaj të shtune, pika kufitare e Morinës ka pasur një fluks të lartë mjetesh që drejtoheshin nga qytetarë kosovarë.

Më shumë arsye për të kaluar në IQOS?

Në javën e parë të korrikut 2020, Administrata e Ushqimit dhe Barnave e Shteteve të Bashkuara (FDA) deklaroi se tani ka autorizuar...

​Një sektor i shëndetshëm financiar është i domosdoshëm për rimëkëmbjen ekonomike të Kosovës

Deri më tani, sistemi financiar i Kosovës e ka përballuar ndikimin e krizës së shkaktuar nga COVID-19, por zgjatja e krizës mund...