Kryevirologu amerikan: Një valë akoma më e madhe Covid pritet që të vijë, nëse situata nuk mbahet nën kontroll

Mos i humb

Meta pret Koordinatoren e re Rezidente të OKB-së në Shqipëri: Uroj një bashkëpunim të shkëlqyer mes vendit tonë e KB

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka pritur sot në një takim Koordinatoren e re Rezidente të OKB-së në Shqipëri, znj.Fiona McCluney, me...

Sot hapen baret, restorantet e pishinat në ambiente të mbyllura

Prej ditës së sotme do të hapen baret, restorantet si dhe pishinat në ambiente të mbyllura sipas protokolleve të detajuara të sigurisë...

Kosovë : Janë regjistruar 54 raste të reja me covid-19 në 24 orët e fundit .

72 TË SHËRUAR DHE 54 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Mblidhet Asambleja Socialiste e Gramshit, Balla: Opozita Meta-Basha kërkon alibi për humbjen e radhës. PS, aleancë vetëm me qytetarët

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla mori pjesë në mbledhjen e Asamblesë Socialiste të Gramshit. Në fjalën...

Drejtuesi i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është shprehur se “Ndodhemi nën një pandemi të pashmbullt, që nuk e kemi parë prej 102 vitesh dhe kjo është diçka që duhet ta marrim shumë seriozisht sepse ka shumë ndërlikime lidhur me të”.

Sipas Anthony Fauci-t një valë akoma më e madhe pritet që të vijë, nëse situata nuk mbahet nën kontroll.

“Ajo që ne kemi parë në ditët e fundit është një rritje e rasteve që janë përtej rritjeve më të mëdha që ne kemi parë. Këto nuk janë lajme të mira. Ne duhet që ta vendosim nën kontroll ose rrezikojmë që të përballemi me një epidemi akoma më të madhe në SHBA,” ,” u shpreh Fauci për Radio 4 të BBC.

Kryevirologu i Shtëpisë së Bardhë se gjithashtu se “Udhëheqësit botërorë nuk mund të zgjedhin mes ekonomisë dhe shpëtimit të jetëve të njerëzve” dhe se “duhet të bëjmë të mundur që shëndeti publik të na ndihmojë të hapim ekonominë”

Dyzet nga 50 shtete kanë raportuar një rritje të rasteve të reja dhe ato po shënojnë çdo ditë shifra rekord. Rritja e infeksioneve i është atribuar pjesërisht asaj që guvernatori i Nju Xhersit Phil Murphy e quajti “sjellje kokëforte” e njerëzve që nuk vendosin maska ose nuk ruajnë distancën fizike.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

OFL zbarkon në Dibër, u kërkon deklarimin e pasurisë tre të dënuarve për vrasje

Operacioni Forca e Ligjit u ka kërkuar deklarimin e pasurisë 3 shtetasve të dënuar veprën penale “Vrasja me paramendim”.

Egjipt, shtohen thirrjet për protestat e së premtes kundër regjimit

Thirrjet për pjesëmarrje në protestën kundër regjimit të premten po rriten në Egjipt pasi një i ri u qëllua për vdekje nga...

Gjermania largon kantonin zviceran nga lista paralajmëruese e udhëtimit

Fribourg ishte shtuar në listë në fillim të shtatorit, por u hoq më 1 tetor. Kantonet perëndimore të Gjenevës...

’Miratojmë ligjin që na leverdis’’, Vasili: Ja çfarë na tha Gjiknuri, provoi haptazi që PS nuk i do listat e hapura 100%

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka folur pas mbledhjes së Këshillit Politik për ndryshimet në Kodin Zgjedhor duke saktësuar se ajo përfundoi...

‘T’i drejtohemi ODHIR’/ Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, Gjiknuri-opozitës: Hajdeni me një produkt fillimisht

“Thirrja ime publike është se nëse dëshiron konsensus hajde me një produkt me një model Evropian. Nëse nuk e pranojmë hajde ta...