Lajçak: Takim i gjatë e i hapur, por jo i lehtë

Mos i humb

Ka përfunduar pas dy orësh takimi i kryeministrit Albin Kurti me pesë emisarët special për dialogun Kosovë-Serbi.

Ndërmjetësi i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak pas takimit me Kurtin në një deklaratë për media tha se takimi ishte i gjatë dhe jo i lehtë.

“Ne jemi këtu me një delegacion të fuqishëm…. që është sinjal se ne jemi të zotuar për një normalizim të raporteve Kosovë-Serbi…

Takimi ishte më shumë se dy orë, i gjatë, i hapur por jo i lehtë”, tha Lajçak para mediave.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit