LDK-ja do ta votojë demarkacionin me një kusht

Mos i humb

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), do ta votojë demarkacionin me Malin e Zi, vetëm atëherë kur kryeministri Ramush Haradinaj, u kërkon falje publike para qytetarëve, pasi ishte ai që kundërshtonte më herët, kurse, tash ka proceduar në Kuvendin e Kosovës të njëjtin dokument.

Ketë qëndrim të LDK-së e ka dhënë anëtari i kryesisë së LDK-së, Naser Osmani.

Ai ka thënë se tashmë qëndrimi i LDK-së është i ditur dhe ai është i njëjti.

Ndryshe , Qeveria në një mbledhje të saj e ka miratuar demarkacionin me Malin e Zi, dhe e ka proceduar në Kuvendin e Kosovës. Nuk dihet se kur kryesia e Kuvendit do të vendos për ta proceduar në seancë plenare./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit