Mes tymit e flakës në Kuvend, miratohet projektbuxheti 2024, mbyllet seanca

Mos i humb

Mes tymit e flakës, është miratuar projektbuxheti 2024.

Ndërsa deputetët e opozitës hodhën tymuese, çka solli dhe një episod flake në Kuvend, mazhoranca miratoi në kohë rekord projektbuxhetin me 83 vota.

Ndërkohë menjëherë më pas Lindita Nikolla njoftoi mbylljen e seancës.

Përshkallëzohet situata, zjarr në Kuvend. Deputeti Flamur Noka ndezi flakadanë në foltoren e Kuvendit, teksa në një prej tryezave të deputetëve të opozitës, ra edhe zjarr.

Megjithë këtë situatë deputetët e Partisë Socialiste ngritën kartonët për të votuar të gjithë pikat e rendit të ditës.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit