Meta: Rama u ka bërë presion kritikëve se “po hetohen nga Amerika”

Mos i humb

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta u shpreh sot se pas daljes në publik të çështjes “McGonigal”, biznesmenë dhe pronarë mediash po dëshmojnë se u është bërë presion nga kryeministri për “hetimet që po u bën Amerika”.

Duke folur në një konferencë për shtyp ai tha se nuk është takuar asnjëherë me ish zyrtarin e FBI-së.

Je takuar me McGonigal?

Absolutisht që nuk jam takuar e nuk kam tentuar të takoj një person të tillë. Në Tiranë këto ditë po zbardhen shumë të vërteta nga biznesmenë dhe pronarë mediash. Kemi të vërteta që me të kanë pasur mundësi të takohen edhe persona me background problematik. Bashkëpunëtorët e kryeministrit tonë janë përpjekur ta kthejnë çështjen e non gratave në biznesin më të madh në Shqipëri pas trafikut të drogës. Disa fakte kanë dalë.

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta u shpreh sot se pas daljes në publik të çështjes “McGonigal”, biznesmenë dhe pronarë mediash po dëshmojnë se u është bërë presion nga kryeministri për “hetimet që po u bën Amerika”.

Duke folur në një konferencë për shtyp ai tha se nuk është takuar asnjëherë me ish zyrtarin e FBI-së.

Je takuar me McGonigal?

Absolutisht që nuk jam takuar e nuk kam tentuar të takoj një person të tillë. Në Tiranë këto ditë po zbardhen shumë të vërteta nga biznesmenë dhe pronarë mediash. Kemi të vërteta që me të kanë pasur mundësi të takohen edhe persona me background problematik. Bashkëpunëtorët e kryeministrit tonë janë përpjekur ta kthejnë çështjen e non gratave në biznesin më të madh në Shqipëri pas trafikut të drogës. Disa fakte kanë dalë.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit