Ministri i punëve të brendshme të Indisë pozitiv në COVID-19

Mos i humb

Izrael, rekord i ri infeksionesh me COVID-19, pavarësisht bllokimit kombëtar

Disa ditë pas fillimit të një bllokade të dytë kombëtare në Izrael, numri i infeksioneve të koronavirusit arriti një rekord të ri.

Deri tani keni gabuar, mësoni si të lani perimet dhe frutat

Larja e duhur e të gjitha produkteve mund të zvogëlojë rreziqet e konsumit si të baktereve të dëmshëm ashtu edhe të pesticideve....

Nagorni-Karabak/ Pëshkallëzohet konflikti mes Armenisë dhe Azaerbajxhanit, ndërhyn SHBA

Tensionet e vazhdueshme mes Armenisë e Azerbajxhanin shpërthyen së fundi në rajonin e shumëdiskutuar të Nagorni-Karabakut, ku të palët akuzojnë njëra-tjetrën për...

Një asteroid me përmasa sa një autobus do të fluturojë shumë pranë tokës

Një asteroid me madhësinë e një autobusi do fluturojë në afërsi të Tokës më 24 shtator. Asteroidi i quajtur...

Ministri i punëve të brendshme të Indisë, Amit Shah, tha sot se ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirusin e ri (COVID-19) dhe është shtruar në spital me këshillën e mjekëve.

Amit Shah, që është njëri nga politikanët më të fuqishëm të vendit dhe një person i afërt me kryeministrin Narendra Modi, e konfirmoi informacionin përmes një postimi në Twitter.

“Kërkoj nga të gjithë ju që keni pasur kontakt me mua ditët e fundit që të izoloheni dhe të testoheni”, tha ai.

Sipas të dhënave të fundit, numri i të infektuarve me koronavirus në Indi tejkaloi 17 milionë, me mbi 500 mijë të infektuar në 24 orët e fundit. Mbi një milion njerëz gjithashtu janë shëruar.

“Një shifër mahnitëse prej më shumë se 51 mijë të shëruar u regjistruan në Indi në 24 orët e fundit. Me 51.225 pacientë të shëruar dhe të lëshuar nga spitalet, numri total i të shëruarve në Indi nga COVID-19 ka shkuar në 1.145.629”, thuhet në një deklaratë të Ministrisë së Shëndetësisë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Gabimet Me Ushqimin Që Ju Dëmtojnë Mëlçinë – Zbuloni Çfarë Duhet Të Bëni

Ushqimet që hani, ato të duhura e ato të gabuara, kanë gjithmonë një ndikim të drejtpërdrejtë në shëndetin e mëlçisë.

Kinë/ Helmoi 25 fëmijë, edukatorja dënohet me vdekje

Një mësuese e kopshtit që helmoi 25 fëmijë, duke vrarë njërin prej tyre, pas një debati me një anëtar rival të stafit...

Qendra Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve shton edhe katër vende në ‘Listën e Kuqe’

Qendra Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve ka shtuar katër vende të tjera në listën e saj të kuqe të koronavirusit,...

SHBA, 20 milionë dollarë dëmshpërblim familjes së afrikano-amerikanit të vrarë

Familjes së William Green (43), afrikano-amerikani të cilin e vrau policia në Maryland, do t’i paguhet dëmshpërblim prej 20 milionë dollarësh.

iPhone 12: Adhuruesit e Apple do ta duan këtë edicion special – por ata do ta “urrejnë” çmimin e tij

iPhone 12 i ardhshëm nuk do të jetë i lehtë për tu blerë, me raportin e fundit që sugjeron se pajisja do...