Libi, 55 migrantë të parregullt ndalohen në bregdetin e Mesdheut

Mos i humb

Protesta në Bullgari/ Mijëra qytetarë kërkojnë largimin e kryeministrit Borisov

As festimet për ditën e pavarësisë së Bullgarisë, nuk i ndaloi qytetarët bullgarë të protestojnë dhe ti bëjnë thirrje kryeministrit Bojko Borisov...

“Vjeshta ka trokitur”, Tritan Kalo: Tendencë rizgjimi të rasteve me COVID-19, por…

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo vjen me një mesazh për qytetarët shqiptarë, ndërsa paralajmëron se do të ketë një tendencë në...

“El Chapo kinez” i dënuar me vdekje, arratiset nga burgu – iku përmes kanalit të ujërave të zeza

Arratisja nga burgu si në skenat e filmave aksion të Hollywood-it ka ndodhur në Shoshenk, ku kamerat e sigurisë filmuan në detaje...

Reagon Rusia pas vendimit të BE-së: Mosnjohja e Lukashenkos si presidenti i Bjellorusisë shkel ligjin ndërkombëtar

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, tha se vendimi i Bashkimit Evropian (BE) dhe disa vendeve të tjera evropiane për mosnjohjen e legjitimitetit...

Të paktën 55 migrantë të parregullt të kombësive të ndryshme janë ndaluar në bregdetin e Detit Mesdhe të Libisë, njoftoi sot Ministria e Brendshme e vendit.

Rojet bregdetare libiane bastisën një depo në qytetin bregdetar Zliten dhe ndaluan 55 imigrantë të parregullt, duke përfshirë katër gra dhe gjashtë fëmijë, thuhet në njoftimin e ministrisë.

Në njoftim gjithashtu thuhet se migrantët e parregullt po përgatiteshin të migrojnë në Evropë përmes Mesdheut, ndërsa gjatë operacionit u arrestua një trafikant i qenieve njerëzore.

Mesdheu është rruga më e preferuar e migrantëve nga Afrika, të cilët kryesisht nga Libia përpiqen të kalojnë në Evropë përmes Italisë dhe Maltës.

Tentimet për të kaluar Mesdheun shtohen ndjeshëm gjatë muajve të verës, ndërsa OJQ-të nga vende të ndryshme përfshihen në disa operacione shpëtimi në det.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Gabimet Me Ushqimin Që Ju Dëmtojnë Mëlçinë – Zbuloni Çfarë Duhet Të Bëni

Ushqimet që hani, ato të duhura e ato të gabuara, kanë gjithmonë një ndikim të drejtpërdrejtë në shëndetin e mëlçisë.

Kinë/ Helmoi 25 fëmijë, edukatorja dënohet me vdekje

Një mësuese e kopshtit që helmoi 25 fëmijë, duke vrarë njërin prej tyre, pas një debati me një anëtar rival të stafit...

Qendra Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve shton edhe katër vende në ‘Listën e Kuqe’

Qendra Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve ka shtuar katër vende të tjera në listën e saj të kuqe të koronavirusit,...

SHBA, 20 milionë dollarë dëmshpërblim familjes së afrikano-amerikanit të vrarë

Familjes së William Green (43), afrikano-amerikani të cilin e vrau policia në Maryland, do t’i paguhet dëmshpërblim prej 20 milionë dollarësh.

iPhone 12: Adhuruesit e Apple do ta duan këtë edicion special – por ata do ta “urrejnë” çmimin e tij

iPhone 12 i ardhshëm nuk do të jetë i lehtë për tu blerë, me raportin e fundit që sugjeron se pajisja do...