Miratohet programi legjislativ për 2023-ën dhe projektligji për liritë fetare

Mos i humb

Qeveria e Kosovës miratoi sot programin legjislativ për vitin 2023.

Kryeministri Albin Kurti, në mbledhjen e sotme të ekzekutivit, tha se, në këtë vit kanë planifikuar miratimin e 100 projektligjeve.

Krahas kësaj, në qeveri u miratua edhe Projektligji për liritë fetare, megjithëse abstenuan tre ministra.

Ndërkohë, Zenel Leku u emërua kryetar i Komisionit për kompensimin e viktimave të krimit.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit