Një tjetër nxënëse pozitive me Covid 19, mbyllet klasa në gjimnazin e Gjirokastrës

Mos i humb

Vrasja e Flamur Ducit në Korçë, lirohet pas 10 muajsh i arrestuari si autor, ja çfarë nxori analiza e ADN-së

Pas 10 mujash hetime, Gjykata e Korcës ka lënë të lirë 18- vjecarin Devis Hoti i cili u arrestua si i dyshuar...

“Opozita në Parlament aksident i dobishëm”, Rama: Ç’kërkon Meta, të bëhet mbret apo të bjerë dëshmor?

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në seancën plenare në Kuvend ritheksoi edhe njëherë se greva e urisë së naftëtareve nuk...

Shurupi Natyral Me Katër Përbërës Që Shëron Kollën

Kolla, veçanërisht kolla e thatë është drobitëse dhe shumë e sikletshme. Ajo është irrituese për fytin.

Sallatë me Mish Pule dhe Perime – Shije e Re në Tryezë

Nëse ju pëlqen të eksperimentoni me sallatrat e ndryshme me siguri që kjo recetë e re do t’ju pëlqejë.

Vazhdon saga e infektimeve në shkollën e mesme “Siri Shapllo” në Gjirokastër.

Një tjetër nxënëse e klasës X ka rezultuar pozitive duke detyruar mbylljen e klasës, tamponimin e nxënësve dhe mësuesve.

Ndërkohë në Qarkun e Gjirokastrës janë regjistruar edhe 6 raste të reja me Covid-19 nëpër institucione të tjera shtetërore. 2 prej tyre mësohet se janë punonjës në Doganën e Kakavijës.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Facebook akuzohet se “po i vëzhgon” përdoruesit e Instagram-it përmes kamerave

Facebook Inc. përsëri po paditet për gjoja spiunim në përdoruesit e Instagram, këtë herë përmes përdorimit të paautorizuar të kamerave të tyre...

Mbi 1,78 milion të infektuar me COVID-19 në mbarë Afrikën

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 1 milion e 784 mijë.

SHBA shet 1,1 milion fuçi naftë iraniane pas konfiskimit

Departamenti i Drejtësisë i SHBA-së njoftoi se Washingtoni shiti rreth 1,1 milion fuçi naftë iraniane nga katër anije që drejtoheshin për në...

OSBE: Armenia dhe Azerbajxhani dakordohen të mos shënjestrojnë civilët

Armenia dhe Azerbajxhani ranë dakord të premten në Gjenevë të mos shënjestrojnë civilët në konfliktin në Malësinë e Karabakut, sipas grupit të...

Ribashkimi romantik i çiftit të 90-vjeçarëve pas 8 muajsh të ndarë prej Covid-19

Një çift 90-vjeçarësh, të cilët kanë qëndruar larg njëri-tjetrit që prej muajit Shkurt u ritakuan në një mbrëmje romantike për të festuar...