OKB dërgon 26 maune me ndihma në Idlib

Mos i humb

Shifrat e Covid 19/ Tetë humbje jete dhe 644 raste të reja në 24 orët e fundit

Krahasuar me një ditë më parë numri i viktimave të Covid 19 sot është ulur, po ashtu edhe rastet e reja, por...

PD denoncon Veliajn: Kulla e Sahatit, nga simbol i kryeqytetit po kthehet në orë muri i oligarkëve

Partia Demokratike ka lëshuar një lumë me akuza në drejtim të kryetarit të bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në...

Zvicër: Masat kundër pandemisë, po japin efektin e tyre

Stabilizimi i situatës dhe numri i rasteve në rënie, kanë ardhur si rezultat i masave të ndërmarra disa javë më parë.

Anija e së ardhmes do të jetë prej druri

Në një kantier, në bregdetin Paqësor të Kosta Rikës, një ekip i vogël po ndërton atë që ata mendojnë se do të...

OKB-ja sot ka dërguar gjithsej 26 maune me ndihma humanitare për njerëzit në nevojë në qytetin Idlib të Sirisë veriperëndimore.

Maunet me furnizime hynë në qytetin sirian përmes kalimit kufitar Cilvegozu të provincës jugore Hatay të Turqisë.

Ndihma do të shpërndahet midis banorëve të Idlibit dhe zonave rurale përreth.

Siria është shkatërruar nga lufta civile që nga fillimi i vitit 2011 kur regjimi i Asadit goditi protestuesit pro-demokracisë.

Sipas vlerësimeve të OKB-së, qindra mijëra njerëz janë vrarë dhe më shumë se 10 milionë janë zhvendosur.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

“E vuaj më shumë, sepse kam një përgjegjësi”/ Manastirliu: Politikanët të mos guxojnë të fyejnë mjekët

“Askush nga politikanët të mos guxojë të fyejë mjekët dhe të dalin e të bëjnë politikë me punën e tyre, sepse mjekët...

Bashkimi Evropian planifikon qasje në ilaçe me çmimet të përballueshme

Komisioni Europian miratoi dje një plan për të siguruar qasje në ilaçe, veçanërisht në ato të përgjithshme, në të gjithë BE dhe...

15 të vdekur dhe 775 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.903...

”Premtime boshe”, Basha nga Thumana: Sot në 1-vjetorin e tërmetit zotohem se do bëjmë gjithçka për t’i dhënë fund katastrofës

Kreu i PD, Lulzim Basha është zotuar nga Thumana në këtë 1-vjetor të tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019 se do...

Nga 1 dhjetori mësimi i alternuar, Ministrja e Arsimit: Klasat e arsimit fillor dhe maturantët vijojnë në mjediset fizike

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka lajmëruar se nga 1 dhjetori klasat e arsimit fillor dhe maturantët do të vijojnë mësimin në...