Omani dhe Katari shënojnë viktima të reja nga COVID-19

Mos i humb

Dita e 12 e grevës së urisë/ Naftëtarët në Ballsh: Nuk dalim nga ngujimi pa pasur një zgjidhje

Naftëtarët vazhdojnë grevën e urisë në Ballsh, duke kërkuar nga qeveria pagat e prapambetura. “Nuk duam asgjë tjetër, duam...

Mbahet sot Forumi Ballkanik kundër Anti-Semitizmit, pjesëmarrës zyrtarë të lartë nga rajoni dhe OKB (agjenda)

Sot, në orën 16:00, fillon Forumi Ballkanik kundër Antisemitizmit, me pjesëmarrjen e Sekretarit të Shtetit të SHBA, Pompeo dhe Presidentit të Parlamentit...

Zaev: RMV nuk ka pretendime territoriale ndaj shteteve fqinje

Kërcënimi i Bullgarisë për të vënë veto ndaj Maqedonisë së Veriut në lidhje me mbajtjen e konferencës së parë ndërqeveritare, ka bërë...

Sot Speciales i skadon afati 6 mujor i shqyrtimit të aktakuzës për presidentin Thaçi

Dhomat e Specializuara në Hagë nuk e kanë njoftuar ende publikun nëse aktakuza për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ndaj presidentit...

Omani sot regjistroi 10 viktima si pasojë e koronavirusit (COVID-19) ndërsa Katari konfirmoi një vdekje nga pandemia.

Ministria e Shëndetësisë së Omanit tha se 628 raste të reja u zbuluan, duke e çuar numrin përgjithshëm në 95.339 raste të konfirmuara, përfshirë 875 vdekje dhe 86.482 të shëruar.

Ministria e Shëndetësisë në Katar tha se numri i të viktimave në vend u rrit në 212 pasi u regjistrua një vdekje lidhur me virusin ndërsa rastet e përgjithshme u rritën në 124.175 pasi u regjistruan edhe 258 raste të reja.

Në të gjithë botën COVID-19 ka marrë jetën e 971.000 personave.

SHBA, India dhe Brazili janë aktualisht vendet më të goditura.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Samsung poston të ardhurat më të larta që ka pasur ndonjëherë nga shitjet e telefonave

Samsung Electronics ka njoftuar fitimet tremujore për periudhën korrik-shtator 2020. Kompania raportoi fitimin e saj operativ të tremujorit të...

Turqia dënon ashpër sulmin brenda kishës në qytetin Nice të Francës

Turqia ka dënuar ashpër sulmin e kryer sot brenda një kishe në qytetin Nice të Francës. Në një deklaratë...

Erdoğan zotohet për unitet në 97-vjetorin e Ditës së Republikës

Turqia sot shënoi 97-vjetorin e Ditës së Republikës, e cila përkujton themelimin e emrit të kombit dhe shpalljen e statusit të vendit...

Azerbajxhani i dorëzoi Armenisë kufomat e 30 ushtarëve të vrarë

Hikmet Hajiyev, ndihmësi dhe këshilltari i politikës së jashtme të presidentit të Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, tha se ushtria azerbajxhanase i dorëzoi ushtrisë...

Arabi Saudite, arrestohet një person për sulm ndaj Rojës së Konsullatës franceze

Autoritetet saudite njoftuan sot arrestimin e një personi i cili sulmoi me një "mjet të mprehtë" rojen e sigurisë në Konsullatën Franceze...