Pamje rrënqethëse në Irak, Covid-19 kthen shkretëtirën në varrezë

Mos i humb

10 ndryshimet komike midis nënave dhe baballarëve

Kur bëhet fjalë për prindërit, nënat dhe baballarët zakonisht kanë qasje shumë të ndryshme. Ndërsa zakonisht thuhet se baballarët janë më të...

Tabaku i përgjigjet Ramës: Vetëm gënjeshtra e premtime të pambajtura. Koha për ndryshim po vjen

Përmes një postimi në facebook, ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku i përgjigjet deklaratave të kryeministrit Rama për punësimin. “Gënjeshtra,...

Në pranga 90 shqiptarë dhe 27 të tjerë nga Kosova! Përfundojnë hetimet për operacionin anti-drogë ‘Karaburun’ në Itali

ITALI- Ka përfunduar hetimi paraprak për 237 italianë e shqiptarë të cilët akuzohen si të përfshirë në trafikimin e tonelatave droge të...

Katari refuzon presidencën e radhës në Ligën Arabe

Katari ka refuzuar të marrë presidencën e radhës në Ligën Arabe nga e cila u tërhoq Palestina. Sipas rregullores...

Në Irak, koronavirusi është shndërruar në armikun më të madh me të cilin përballën familjet atje.

Numri i rasteve dhe vdekjeve është shtuar kaq shumë sa kapërcen dhe kapacitetet e spitaleve të vendit, si dhe ato të varrezave.

BBC thotë se familjarët e të prekurve po rrezikojnë sigurinë e tyre që të kujdesen për më të dashurit. “Kam infektuar të ëmën, babanë, vëllezërit dhe motrat. Unë praktikisht I kam marrë jetën nënës sime.

Ajo ishte në shtëpi pa infeksion. Unë e kam cuar virusin sepse duhet të dal në punë”, tha një irakian.

Edhe një tjetër, punonjës shëndetësor, thotë se e ka cuar ai virusin në shtëpinë e vet pasi punon në spital. Varrezat e reja, duke qenë se nuk ka më vend, aktualisht po zgjerohen në shkretëtirën e Irakut.

Deri më tani janë varrosur më shumë se 3 mijë viktima të koronavirusit dhe për funeralet po asistojnë edhe njësi të ushtrisë irakiane.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Samsung Galaxy A72 vjen me 5 kamera

Telefoni inteligjent i mesëm do të marrë një tele-kamerë shtesë me zmadhim optik 3x. Samsung supozohet të instalojë një...

Bruksel, punonjësit e transportit publik në grevë

Në Bruksel ka filluar greva njëditore e punonjësve të transportit publik (AA). Greva ka ndikuar negativisht ndaj qytetarëve që...

Tensioni i ashpër Greqi-Turqi, Pompeo takime me zyrtarët e lartë në Selanik: Çështjet e kufijve detarë duhen zgjidhur …

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, zhvilloi të hënën bisedime me homologun e tij grek Nikos Dendias në një kohë tensionesh mes...

Maqedonia e Veriut drejt hapjes së kufijve pa kushte, pritet vendimi nga qeveria

Maqedonia e Veriut pritet të hapë kufijtë e saj pa tampon të detyrueshëm. Me rënien e rasteve të COVID-19 ditët e fundit,...

Studimi: Si ndikojnë kafshët në shëndetin e njeriut

Kafshët mund të kontribuojnë në përmirësimin e shëndetit. Një studim i ri i kryer nga Universiteti i Leeds në bashkëpunim me Western...