Parlamenti sot në seancë, nga interpelanca me ministren Balluku tek dekretet e Presidentit, ja çfarë pritet

Mos i humb

“Ku është paketa e tretë?”, Basha: Viktimat e pandemisë, për shkak të kaosit që mbizotëron në spitalet tona

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në një konferencë për mediat, tha se kryeministri Edi Rama, përkundër asaj që ka premtuar, nuk...

Agjencia e KB-së: Irani po ndërton një uzinë nëntokësore

Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Bërthamore (IAEA) tha se Irani ka filluar ndërtimin e një uzine nëntokësore pranë objektit të tij bërthamor në...

Tragjedia në minierën e Dibrës, Xhaçka: Vit i vështirë, as fjalët e as dhimbja nuk i kthen mbrapsht ata që ikën!

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, reagon pas tragjedisë së ndodhur në minierën e Selishtës, në Dibër, ku humbën jetën dy minatorë dhe...

“Qytetarët sorollaten për tampon”, Rama i përgjigjet PD: Mos dezinformoni dynjanë, infermieri në video…

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pas akuzave të opozitës duke rikujtuar edhe njëherë rastin e inermierit Zija Alhysa.

Kuvendi i Shqipërisë mblidhet sot në seancë plenare ku do shqyrtohen 5 dekretet e presidentit për shtetësinë, për pronat e paluajtshme, për zhvillimin rural, dekreti për shkarkimin dhe emërimin e ministrit, si dhe do ketë interpelancë me ministren për Infrastrukturën dhe Energjinë.

Me urdhër të Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, Kuvendi i Shqipërisë do zhvillojë sot një seancë plenare me këtë rend ditë: Miratimi i procesverbalit të seancës plenare datë 17.09.2020. Interpelancë me ministren për Infrastrukturën dhe Energjinë kërkuar nga një grup deputetësh.

Po ashtu, Kuvendi sot pritet të shqyrtojë dekretin e Presidentit të Republikës për kthimin në Kuvend të ligjit për shtetësinë, dekretin për kthimin në Kuvend të ligjit për disa shtesa në ligjin për pronat e paluajtshme të shtetit, dekretin e Presidentit të Republikës për kthimin në Kuvend të ligjit për zhvillimin rajonal dhe kohezionin, dekretin për shkarkim ministri, dekretin për emërim ministri.

Gjithashtu, Kuvendi do të shqyrtojë sot dhe njoftim/miratimin e draftkalendarit trijavor të punimeve të Kuvendit për periudhën 28 shtator – 16 tetor 2020.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Facebook akuzohet se “po i vëzhgon” përdoruesit e Instagram-it përmes kamerave

Facebook Inc. përsëri po paditet për gjoja spiunim në përdoruesit e Instagram, këtë herë përmes përdorimit të paautorizuar të kamerave të tyre...

Mbi 1,78 milion të infektuar me COVID-19 në mbarë Afrikën

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 1 milion e 784 mijë.

SHBA shet 1,1 milion fuçi naftë iraniane pas konfiskimit

Departamenti i Drejtësisë i SHBA-së njoftoi se Washingtoni shiti rreth 1,1 milion fuçi naftë iraniane nga katër anije që drejtoheshin për në...

OSBE: Armenia dhe Azerbajxhani dakordohen të mos shënjestrojnë civilët

Armenia dhe Azerbajxhani ranë dakord të premten në Gjenevë të mos shënjestrojnë civilët në konfliktin në Malësinë e Karabakut, sipas grupit të...

Ribashkimi romantik i çiftit të 90-vjeçarëve pas 8 muajsh të ndarë prej Covid-19

Një çift 90-vjeçarësh, të cilët kanë qëndruar larg njëri-tjetrit që prej muajit Shkurt u ritakuan në një mbrëmje romantike për të festuar...