Parlamenti sot në seancë, nga interpelanca me ministren Balluku tek dekretet e Presidentit, ja çfarë pritet

Mos i humb

Kanada, kalohet pragu i 200 000 rasteve me Covid-19

Kanadaja, mes valës së dytë të koronavirusit, kaloi pragun 200 000 rasteve me COVID-19 dhe po i afrohet pragut prej 10 000...

Presidenti Aleksandër Vuçiç: Sërish zgjedhje në Serbi më 2022

Më 3 prill të vitit 2022 do të mbahen zgjedhjet e reja parlamentare në Serbi. Kështu deklaroi presidenti Aleksandër Vuçiç, njëherësh udhëheqës...

Shqipëri: Është sërisht rritur numri i të prekurve nga covid-19, janë regjistruar 257 raste të reja dhe 5 humbje në 24 orët e fundit.

Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se nga 1398 testime kanë rezultuar 257 raste të reja me COVID-19 dhe 5 humbje jete në...

Tuneli më i gjatë në botë, u deshën 17 vite për ta ndërtuar

Ai është tuneli me gjatësi më të madhe në botë me rreth 35 milje, ose përafërsisht 60 km dhe është i përbërë...

Kuvendi i Shqipërisë mblidhet sot në seancë plenare ku do shqyrtohen 5 dekretet e presidentit për shtetësinë, për pronat e paluajtshme, për zhvillimin rural, dekreti për shkarkimin dhe emërimin e ministrit, si dhe do ketë interpelancë me ministren për Infrastrukturën dhe Energjinë.

Me urdhër të Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, Kuvendi i Shqipërisë do zhvillojë sot një seancë plenare me këtë rend ditë: Miratimi i procesverbalit të seancës plenare datë 17.09.2020. Interpelancë me ministren për Infrastrukturën dhe Energjinë kërkuar nga një grup deputetësh.

Po ashtu, Kuvendi sot pritet të shqyrtojë dekretin e Presidentit të Republikës për kthimin në Kuvend të ligjit për shtetësinë, dekretin për kthimin në Kuvend të ligjit për disa shtesa në ligjin për pronat e paluajtshme të shtetit, dekretin e Presidentit të Republikës për kthimin në Kuvend të ligjit për zhvillimin rajonal dhe kohezionin, dekretin për shkarkim ministri, dekretin për emërim ministri.

Gjithashtu, Kuvendi do të shqyrtojë sot dhe njoftim/miratimin e draftkalendarit trijavor të punimeve të Kuvendit për periudhën 28 shtator – 16 tetor 2020.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

A Duhen Përdorur Antibiotikët Kur Jeni Me Grip?

Një nga sfidat më të mëdha të shëndetit global është përdorimi pa kriter i antibiotikëve. Një nga rreziqet më...

Lazanja Me Mish Pule – Receta Perfekte Për Një Drekë Plot Shije

Kjo është një recetë pak larg asaj tradicionale të lazanjës së famshme. Receta e mëposhtme e këshilluar nga AgroWeb.org përmban mishin e...

Eksperti: Flini mirë para se të merrni vaksinën e gripit, gjumi rrit efektivitetin

Gjumi është shumë i rëndësishëm “për të na armatosur mirë” në luftën kundër gripit dhe Covid-19. Ekspertët e shëndetit...

Të mësosh gjatë pandemisë në Napoli, rrugicat e ballkonet zëvendësojnë klasat

Të bërtiturat në rrugët apo ballkonet, e qytetit të zhurmshëm të Napolit nuk janë asgjë e re, por tani edhe mësuesit dhe...

Këto mund të jenë katër lansimet e mëdha nga Apple, pas iPhone 12

Prezantimi i iPhone 12 i Apple është padyshim njoftimi i tij më i madh i vitit, por 2020 nuk ka mbaruar akoma...