Pesë terroristë të PKK dorëzohen tek forcat turke të sigurisë

Mos i humb

4 terroristë të YPG/PKK që u arratisën nga zonat e strehimit në veri të Irakut dhe 1 terrorist që u arratis nga grupet terroriste në veri të Sirisë u dorëzuan tek forcat turke të sigurisë.

Në deklaratën e bërë Ministria e Mbrojtjes Kombëtare nëpërmjet llogarisë në medias sociale Twitter bëhet e ditur se vazhdon shpërbërja e organizatës separatiste terroriste PKK.

“4 terroristë të YPG/PKK që u arratisën nga zonat e strehimit në veri të Irakut u dorëzuan tek forcat e sigurisë në rrethin Silopi, kurse1 terrorist që u arratis nga grupet terroriste në veri të Sirisë u dorëzua në postën tonë kufitare në Nusaybin”, shkruhet në deklaratën e Ministrisë së Mbrojtjes Kombëtare.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit