“Po fshihen të dhënat e Covid”, Basha: SPAK s’ka nevojë t’i çoj unë fakte, shqiptarët po vdesin trotuareve!

Mos i humb

Presidenti i Iranit akuzon izraelin për vrasjen e shkencëtarit

Presidenti i Iranit sot u bashkua me zyrtarë të tjerë të lartë në akuzimin e Izraelit për vrasjen e shkencëtarit të lartë...

Bukëvale në Shtëpi – Ideale Për Një Darkë të Ngrohtë, të Shijshme

E ëmbël apo e kripur, bukëvalja mbetet përherë një nga gatimet më të hershme e të shijshme të kuzhinës tradicionale shqiptare.

Situata në Afrikë/ Mbi 2,15 milionë raste me COVID-19

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 2 milionë e 150 mijë.

Dëbimi i ambasadorëve reciprokë/ Serbia tërhiqet nga vendimi për të dëbuar diplomatin malazez

Serbia e ka tërhequr vendimin për të dëbuar ambasadorin e Malit të Zi. Një ditë më parë, Mali i Zi dhe Serbia...

I pyetur nga gazetarët, nëse deklaratat e artikuluara prej tij se qeveria po fsheh shifrat e Covid, si infektimet ashtu edhe viktimat dhe nëse do t’i çonte ato në SPAK, kryedemokrati Lulzim Basha tha se nuk kishte ndërmend të fshihej pas gishtit.

Ai deklaroi se qeveria i ka shpërdoruar paratë e shqiptarëve, se mungojnë testet dhe se njerëzit po vdesin trotuareve.

“SPAK s’ka nevojë t’i coj unë faktet, më thoni kush prej jush nuk ka dëgjuar për raste infektimesh që nuk raportohen nga qeveria dhe raste vdekjesh?

S’kam ndërmend të fshihem pas gishtit apo të lejoj SPAK të fshihet pas gishtit. Paratë po vidhen, shëndetësia është në kolaps .

Të hapin gojët ose të hapin kraun se s’janë aty për të përpirë taksat e shqiptarëve”,- tha Basha.

Sa për akuzat e artikuluara në Kuvend nga ministria Manastirliu, Basha tha se fjalët e saj nuk e zhbëjnë situatën, ku njerëzit jo vetëm janë të pambrojtur përballë pandemisë, por po vdesin trotuareve.

“Të mbyll gojën unë kur shqiptarët vdesin trotuareve?

Opozita i mori paratë për tamponet? Ata janë kapur me presh në duar duke vjedhur dhe i lënë njerëzit të vdesin rrugëve, i lënë mjekët në mëshirë të fatit”,- vijoi Basha.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Të gjithë anëtarët e BE-së do të kenë qasje në vaksinën COVID-19 në të njëjtën kohë

Spahn dhe komisionarja evropiane përgjegjëse për shëndetësinë, Stella Kyriakides, dhanë deklarata për gazetarët pas takimit të mbajtur nëpërmjet internetit me ministrat e...

SHBA, shkon në mbi 277 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 277.021, prej të cilëve 2.635 kanë humbur...

Picë e Pjekur në Tigan – Si Ta Përgatisni Plot Shije Vetë Në Shtëpi

Kjo është një recetë fantastike, me shije të mrekullueshme e mbi të gjitha krejt e shëndetshme. Kjo recetë kërkon...

Gjykata Kushtetuese e Kosovës jep afatin, vendimi për fatin e qeverisë Hoti merret pas 7 dhjetorit

Gjykata Kushtetuese e Kosovës sot ka përfunduar mbledhjen e saj për rastin e deputetit Etem Arifi i cili ka qenë i dënuar...

“Nëse SHBA ndërhyn për sulm…”, Irani kërcënon se do të kundërpërgjigjet ndaj Emirateve të Bashkuara Arabe

Irani i ka dërguar një mesazh kërcënues Emirateve të Bashkuara Arabe. Siç raportojnë mediat e huaja, mësohet se Teherani ka kërcënuar princin...