Sëmbim gjembi, përballja me sprovat dhe mundimet e jetës

Mos i humb

Këto janë 8 frutat më të shijshme e më të shëndetshme në botë

Idea e të ushqyerit shëndetshëm për disa njerëz nënkupton se duhet të heqin dorë nga shija. Kjo nuk është e vërtetë, sidomos...

Bllokohet kalimi i mjeteve në hyrje-daljet në pikën kufitare të Kakavijës për një ditë, punonjësit e doganës greke nesër në grevë

Punonjësit e doganës greke në Kakavijë do të zhvillojnë ditën e nesërme një grevë urie. Sipas një njoftimi nga Drejtoria Vendore e...

Zgjedhjet brenda LSI, anëtarësia voton sot për kreun e partisë dhe forumet drejtuese

Prej orës 09:00 të mëngjesit të kësaj të shtune ka nisur procesi i zgjedhjeve brenda Lëvizjes Socialiste për Integrim, që do të zgjasë...

Zyrtarizohet modeli i ri Realme 7 5G

Realme ka shtuar një telefon të ri në formacionin e saj me lansimin e Realme 7 5G, pajisja vjen me një ekran...

Titulli: Sëmbim gjembi, përballja me sprovat dhe mundimet e jetës
Titulli i origjinalit: The Prick of Thorn
Autor: Aisha Utz
Përkthyes: Osman Osmani
Redaktor profesional: Hasan Baftijari
Redaktor guhësor: Agim Abazi
Faqosja: Furkan ISM
Kopertina: Jusuf Saliu
Faqe: 292
Formati: A5
Shtypi: Furkan Print – Shkup
Botues: Sh.B. Furkan ISM

‘’Çdo fatkeqësi që i bie njeriut, ndodh me vullnetin e Allahut. Ai ia udhëzon zemrën kujtdo që i beson Atij. Allahu di mirë çdo gjë’’

Si qasje gjithëpërfshirëse ndaj jetës, Islami ofron gjithçka që na duhet për t’i përballuar me sukses vështirësitë që lindin pashmangshmërisht në rrugën tonë në jetë; qasja islame përfshin përgjigje kognitive, emocionale, mirësjellëse dhe komunale.

Përgjigjet, tashme janë të dukshme, por ne, si qenie njerëzore, duhet t’i kërkojmë dhe t’i shfrytëzojmë aktivisht. Fatkeqësisht, duket se muslimanët, pavarësisht se i kanë përgjigjet në duart e tyre, shpesh nuk arrijnë ta njohin ose të përfitojnë nga potenciali i brendshëm i udhëzimit të Allahut.

MUND TA POROSISNI NË :www.islamshop.ch , www.fri.swiss/ ose ne numrin e telefonit :+41 79 469 50 36

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Bashkimi Evropian planifikon qasje në ilaçe me çmimet të përballueshme

Komisioni Europian miratoi dje një plan për të siguruar qasje në ilaçe, veçanërisht në ato të përgjithshme, në të gjithë BE dhe...

15 të vdekur dhe 775 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.903...

”Premtime boshe”, Basha nga Thumana: Sot në 1-vjetorin e tërmetit zotohem se do bëjmë gjithçka për t’i dhënë fund katastrofës

Kreu i PD, Lulzim Basha është zotuar nga Thumana në këtë 1-vjetor të tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019 se do...

Nga 1 dhjetori mësimi i alternuar, Ministrja e Arsimit: Klasat e arsimit fillor dhe maturantët vijojnë në mjediset fizike

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka lajmëruar se nga 1 dhjetori klasat e arsimit fillor dhe maturantët do të vijojnë mësimin në...

COVID-19, Shtëpia e Bardhë konsideron heqjen e kufizimeve të udhëtimit për vendet europiane

Administrata e Donald Trump po konsideron heqjen e kufizimeve të udhëtimit të vendosura për udhëtarët europianë marsin e kaluar, për frenimin e...