SHBA, rreth 47000 raste të reja/ Alarm në Argjentinë e Australi

Mos i humb

Palestina regjistron numrin më të lartë të rasteve ditore me COVID-19

Palestina regjistroI numrin më të lartë të rasteve ditore me COVID-19. Sipas ministres së Shëndetësisë, Mai Al-Kaila, ky është...

Francë, shkon në mbi 50 mijë numri i viktimave nga COVID-19, por ulen rastet e reja ditore

Numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusi në Francë ka tejkaluar shifrën 50 mijëve. Në...

“Duhet ‘vijë zjarri’ në të gjithë territorin”, Meta zhvillon komunikim online me mjekët e njohur për pandeminë

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka zhvilluar një komunikim online me mjekë e specialistë, në lidhje me pandeminë e koronavirusit.

Të burgosurit në Kaliforni përfitojnë miliona dollarë nga skema e mashtrimit

Të burgosurit në Kaliforni arrijnë të fitojnë miliona dollarë nëpërmjet skemës së mashtrimeve. Të burgosurit përfshirë vrasësit serial të dënuar me vdekje,...

Në 24 orët e fundit, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë regjistruar 46808 raste të reja të koronavirusit dhe 1074 viktima.

Të dhënat, e çojnë kështu bilancin total që nga fillimi i pandemisë, në kuotën 5141208 infektime dhe 164537 viktima. Por, pandemia po përhapet shpejt edhe në Argjentinë, ku në 24 orët e fundit ka shkaktuar 241 viktima, një rekord ky për vendin në një ditë të vetme e që e çoi bilancin total që nga marsi në 5004.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se kurba e rasteve të Covid-19 vazhdon të ngjitet me 7043 raste në 24 orët e fundit dhe një bilanc total që ka shkuar në kuotën 260911. Një shifër që e bën Argjentinën të lërë pas Italinë përsa i takon numrit të rasteve. Për këtë shkak, OBSH ka shprehur shqetësim për ecurinë e epidemisë në Argjentinë, një vend ku për muaj infeksioni dukej se ishte vënë nën kontroll.

Në shtetin australian të Viktorias ndërkohë, janë regjistruar 21 viktima në 24 orët e fundit, niveli më i lartë ky që nga fillimi i pandemisë. E dhëna e re e çon bilancin e viktimave në shtet në 267. Në të njëjtën kohë janë regjistruar edhe 410 raste të reja për një total prej 15251 infektimesh. Në nivel kombëtar ndërkohë, në Australi regjistrohen 22127 infektime, përfshirë 352 viktima.

Në mbi 900 mijë ndërkohë ka shkuar numri i infektimeve në rusi, ku tashmë është regjistruar edhe vaksina e parë në botë ndaj koronavirusit. Në 24 orët e shkuara u regjistruan 5102 raste për një total prej 902701 infektimesh që nga fillimi i pandemisë. Bilanci i përditshëm numëron edhe 129 viktima, e dhënë kjo që e çon bilancin total në 15260 të vdekur.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Bukëvale në Shtëpi – Ideale Për Një Darkë të Ngrohtë, të Shijshme

E ëmbël apo e kripur, bukëvalja mbetet përherë një nga gatimet më të hershme e të shijshme të kuzhinës tradicionale shqiptare.

A Duhet Ngrënë Banane Me Stomak Bosh – Përgjigjet

Nga të gjitha vaktet që konsumojmë në ditë, mëngjesi është absolutisht më i rëndësishmi. Këshillat e ekspertëve thonë se...

Facebook do të vë në qarkullim kriptovalutën e saj

Facebook dhe partnerët e saj po përgatiten të lëshojnë kriptovalutën qysh në janar të vitit të ardhshëm, raportoi Financial Times të premten,...

Situata në Afrikë/ Mbi 2,15 milionë raste me COVID-19

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 2 milionë e 150 mijë.

Kërkesat e avokatëve/ Haxhia: Do të reagojmë nëse nuk merren parasysh

Një drejtësi që i bindet vetëm prokurorisë dhe nuk merr parasysh kërkesat e avokatëve, që mbrojnë në fushëbetejën e gjyqësorit interesat e...