Shëroni thembrat e çara në shtëpi vetëm me limon dhe vazelinë

Mos i humb

Thembrat e çara janë një problem që i preokupojnë shumë njerëz.

Fatmirësisht, ekziston një ilaç i thjeshtë natyral të cilin mund ta përgatitni në shtëpinë tuaj për t’i shëruar ato.

Ekspertët e mjekësisë alternative thonë se hapi i parë që duhet ta bëni për ta filluar trajtimin është t’i pastroni mirë këmbët.

Pastaj, e kombinoni pak lëng limoni me në lugë çaji vazelinë.

Masën e fituar e aplikoni në thembrat e çara për 20 minuta, duke i bërë masazh asaj pjese.

Përdoreni këtë tretman para se të flini, në mënyrë që përbërja të qëndrojë më gjatë. 

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit