Shifra rekord edhe në Iran, arrin në 30 mijë numri i viktimave nga koronavirusi

Mos i humb

Kërcënohet me jetë politikani shqiptar në Mal të Zi, Dritan Abazoviç

Policia ka nisur hetimet ndaj shtetasit malazez, R.S. me pretendimin se e kërcënoi Dritan Abazoviçin, dhe meqenëse nuk jeton në Mal të...

Akar: Kontrollet dhe përgatitjet për sistemin S-400 vazhdojnë siç janë parashikuar

Akar: Kontrollet dhe përgatitjet për sistemin S-400 vazhdojnë siç janë parashikuar. Akar: (Për sistemin e mbrojtjes ajrore e raketore...

Tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë Kufitare me 50 euro, pranga 24-vjeçarit

Policia Kufitare e Rinasit godet një tjetër rast të mitëdhënies. Tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë Kufitare, me qëllim...

Mitsotakis: Jemi të gatshëm t’i drejtohemi Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë pë kufijtë detarë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis pas një takimi me presidentin qipriot Nicos Anastasiades dhe atë egjiptian Fatah al Sisi në Nikozia, kryeministri grek...

Irani njoftoi të shtunën se vdekjet nga koronavirusi kanë kaluarën shifrën prej 30,000. Ky është shteti i goditur më së keqi nga pandemia e koronavirusit në Lindjen e Mesme.

Zëdhënësi të Ministrisë së Shëndetësisë, Sima Sadat Lari, tha se në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 253 viktima, duke bërë që numri i përgjithshëm i viktimave të arrijë në 30,123. Ai shtoi se 4,721 pacientë me koronavirus, janë në gjendje kritike.

Që prej shënimit të rasteve të para me koronavirus në muajin shkurt, deri më tani, Irani ka regjistruar mbi 526,000 raste me COVID-19, sëmundjen që e shkakton ky virus.

Në javët e fundit, në këtë shtet ka pasur rritje të numrit të viktimave, gjë që ka detyruar zyrtarët të rikthejnë masat kufizuese, por duke evituar mbylljen e përgjithshme, e cila do të ndikonte në ekonominë, tashmë të goditur keq nga sanksionet amerikane.

Më herët gjatë javës, autoritetet njoftuan se kanë vendosur ndalimin e qarkullimit në pesë qytete të mëdha, përfshirë edhe në kryeqytet Teheran, me qëllim të frenimit të përhapjes së mëtejmë të koronavirusit./rel

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Fier, arrestohet pas 12 vitesh 47 vjeçari i dënuar për shfrytëzim prostitucioni

Policia e Fierit kap dhe ndalon një shtetas të shpallur në kërkim për veprën penale “Shfrytëzim prostitucioni”, i dënuar me 4 vjet...

Faktori Që Ndikon Në Shtimin Në Peshë – Këshillat Që Ju Duhen

Ushqyerja e keqe dhe shtimi në peshë janë pjesë e një cikli vicioz që rrezikon shëndetin jo vetëm të të rriturve por...

Kuvendi rrëzon me 96 vota dekretin e presidentit Meta për ndryshimet në Kodin Zgjedhor

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta për shqyrtimin e ndryshimeve në Kodin Zgjedhor të miratuar nga maxhoranca pa...

Haradinaj-Stublla uron popullin e Turqisë për Ditën e Republikës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, në emër të Republikës së Kosovës dhe popullit të saj, ka uruar popullin...

Zvicër: Dëmet e shkaktuara nga pandemia në sektorin e hotelerisë

33,000 vende pune janë humbur tashmë në sektorin e hotelerisë dhe dhjetëra mijëra janë nën kërcënim. Ky është mesazhi...