S’ka kuorum, dështon rezoluta e Vetëvendosjes për dialogun

Mos i humb

Kundër masave anti-Covid, policia çeke shpërndan me gaz lotsjellës e topa uji mijëra protestuesë

Mijëra protestues, duke përfshirë tifozë “radikalë” të futbollit sipas policisë, u mblodhën në Sheshin historik të Qytetit të Vjetër për të protestuar...

Shkatërrohen tanke, sisteme raketore/ Vazhdojnë operacionet e Azerbajxhanit për çlirimin e territoreve të pushtuara

Ushtria e Azerbajxhanit po vazhdon operacionet për të çliruar territorin e tij nga pushtimi armen, tha Ministria e Mbrojtjes.

Arrestohen në Rinas dy djem dhe një vajzë, çfarë iu zbulohet nëpër çanta nga kontrollet e shtuara në aeroport

Dy djem dhe një vajzë janë arrestuar në aeroportin e Rinasit, pasi akuzohen për tentativa për kalim të paligjshëm të kufirit me...

Lidhja mes Sëmundjeve të Tiroides dhe Diabetit – Kujdesi që Duhet të Tregoni

Në larminë e sëmundjeve që rrezikojnë shëndetin e njeriut ndodh që ky i fundit të përballet njëkohësisht me diabetin por edhe me...

Ka nisur seanca e Kuvendit të Kosovës.

Seanca e sotme është vazhdim i asaj të djeshmes, kur parashihej edhe votimi i Rezolutës së VV-së për dialogun, shkruan lajmi.net.

Megjithatë, kjo rezolutë nuk kaloi pasi që nuk kishte kuorum.

“Nuk kemi kuorum të mjaftueshëm për të votuar propozim rezolutën për dialogun, por, mund të procedojmë me pikat tjera të rendit të ditës”, ka thënë Osmani.

Në këtë rast, e njëjta rezolutë do të votohet në njërën prej seancave të radhës.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rikthehet “Përbindëshi i Detit Kaspik”

Në brigjet perëndimore të Detit Kaspik shfaqet një relikt që ngjan me një përbindësh gjigant uji. Është e vështirë të imagjinosh që...

Mitsotakis: Jemi të gatshëm t’i drejtohemi Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë pë kufijtë detarë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis pas një takimi me presidentin qipriot Nicos Anastasiades dhe atë egjiptian Fatah al Sisi në Nikozia, kryeministri grek...

Frikë nga mbyllja? Rriten shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektantët në Gjermani

Rriten sërish shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektuesit në Gjermani. Kështu ka deklaruar zyra e Statistikave, teksa shteti me ekonominë më të...

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

I frikshëm apo i mahnitshëm? Pamjet e hotelit më të veçantë

Nëse po kërkoni një vend pranë detit, dhe larg njerëzve, atëherë ky hotel në Suedi është i duhuri për ju.