Regjistrohen 8 viktima nga COVID-19 gjatë 24 orëve në Maqedoninë e Veriut, 144 raste të reja

Mos i humb

Rritja e pragut të TVSH-së në 10 milionë lekë, si të veprojnë 46 mijë bizneset që ishin në skemë

Nga 1 janari i vitit të ardhshëm, pragu i regjistrimit në tatimin mbi vlerën e shtuar (TVSH) do të rritet në 10...

Shfrytëzim prostitucioni dhe shpërndarje droge, arrestohen dy shqiptarë në Itali

Ata ishin në kërkim që prej muajit qershor dhe ishin pjesë e një bande të shfrytëzimit të prostitucionit të grave nga Lindja...

Eurodeputeti gjerman i PPE thirrje për Kodin Zgjedhor: Institucionet si Komisioni i Venecias të respektohen nga të gjitha palët e përfshira

Eurodeputeti gjerman i PPE, Michael Gahler i është bashkuar thirrjes së komisionerit për zgjerimin në BE, Olvier Varhelyi se Komisioni i Venecias...

Njëri për prostitucion, tjetri për prodhim e shitje droge, pranga dy të rinjve në Fier

Dy persona kane rene ne pranga per vepra te ndryshme penale. Bien në prangat e policisë 2 shtetas, një për veprat penale...

Tetë persona kanë humbur jetën në Maqedoninë e Veriut në 24 orët e fundit. Mësohet se nga testimet e kryera, rezultojnë pozitivë 144 raste të reja me COVID-19.

Sot Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 97 pacientë të shëruar.

Raportohet se ka ndërruar jetë një pacient nga Kumanova i moshës 48 vjeçe, një nga Shtipi, 65 vjeç, dy pacientë nga Prilepi, 62 dhe 83 vjeç, një nga Tetova, 69 vjeç, një nga Strumica, 39 vjeç, një nga Vinica, 63 vjeç dhe një pacientë nga Kërçova, 56 vjeç.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

“Në dy javët në vijim do të qëndroj në vetëizolim”, Albin Kurti infektohet me COVID-19.

Ish-kryeministri i Kosovës dhe kreu i LVV-së, Albin Kurti është infektuar me COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Kurti përmes...

Samsung mund të kopjojë Apple dhe të dërgojë Galaxy S21 5G pa mbushës dhe kufje

Samsung kishte kritikuar më herët gjigantin amerikan se ata nuk dërgonin kufjet dhe mbushësin me telefonat e tyre. Dhe...

Tavë Speciale me Patate dhe Presh – Shije Perfekte

Me shije të mrekullueshme, me aromë fantastike që mbush gjithë shtëpinë ashtu si dhe nxit nepsin për t’u ulur menjëherë në tryezë.

NASA konfirmon praninë e ujit në Hënë

NASA ka konfirmuar praninë e ujit në sipërfaqen e ndriçuar nga dielli, një zbulim që sugjeron që përbërja kimike që është jetike...

Aloe Vera Kundër Sinozitit dhe Shqetësimeve të Frymëmarrjes

Aloe Vera është quajtur prej shekujsh ‘bima e mrekullisë.’ Ajo është përdorur gjërësisht në një pafundësi produktesh, por kjo bimë bën me...