- Advertisement -spot_img

TAG

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan: Turqia është çelësi i paqes në Libi me përpjekjet e saj në terren dhe diplomaci

Presidenti Recep Tayyip Erdogan deklaroi të dielën se shpresa e rigjallëruar në Libi me anë të armëpushimit dhe Samitit të Berlinit nuk duhet të...

Erdogan dhe Merkel bisedojnë në telefon për Libinë

Presidenti Recep Tayyip Erdogan dhe Kancelarja gjermane, Angela Merkel, zhvilluan të shtunën në mbrëmje një bisedë telefonike. Siç bën të ditur Drejtoria e Komunikimeve të...

Presidenti Erdogan në Tunizi: Armëpushimi në Libi duhet të sigurohet një orë e më parë

Kreu i shtetit turk organizoi një konferencë të përbashkët shtypi me homologun tunizian, Kais Saied. Duke u ndalur mbi sulmet e forcave të puçistit Halifa...

Erdogan: Rreth 80 mijë banorë të Idlibit po emigrojnë drejt kufijve të Turqisë

Duke folur përpara të pranishmëve në një aktivitet kulturor, organizuar të dielën në Pallatin “Dolmabahçe” të Stambollit, Presidenti Erdogan tërhoqi vëmendjen se Turqia zë...

Bisedë telefonike Erdogan-Von der Leyen, në fokus marrëdhëniet Turqi-BE dhe refugjatët

Kërkesa për bisedë telefonike erdhi nga Von der Leyen, në ditën e parë të detyrës së saj të re. Gjatë kësaj bisede palët shkëmbyen mendimet...

Latest news

- Advertisement -spot_img