- Advertisement -spot_img

TAG

refugjatët sirianë

Erdogan: Rreth 80 mijë banorë të Idlibit po emigrojnë drejt kufijve të Turqisë

Duke folur përpara të pranishmëve në një aktivitet kulturor, organizuar të dielën në Pallatin “Dolmabahçe” të Stambollit, Presidenti Erdogan tërhoqi vëmendjen se Turqia zë...

Bisedë telefonike Erdogan-Von der Leyen, në fokus marrëdhëniet Turqi-BE dhe refugjatët

Kërkesa për bisedë telefonike erdhi nga Von der Leyen, në ditën e parë të detyrës së saj të re. Gjatë kësaj bisede palët shkëmbyen mendimet...

Stoltenberg: Turqia është e rëndësishme për NATO-n

Komentin e Presidentit të Francës, Emmanuel Macron në formën “NATO-s i ka vdekur truri” Stoltenberg e vlerësoi me këto fjalë: “NATO ka një rëndësi jetike në...

Biseda Erdogan-Johnson, në fokus operacioni “Burimi i Paqes”

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) tha se operacioni i Turqisë do të vazhdojë deri sa të zhduket tërësisht kërcënimi i organizatës separatiste...

Latest news

- Advertisement -spot_img