- Advertisement -spot_img

TAG

SHBA

Kalin: Po punojmë për kthimin e sigurt dhe vullnetar të refugjatëve sirianë

“Kthimi i refugjatëve do të bazohet në tri kritere kryesore të caktuara nga OKB-ja, ndërsa ne po punojmë që të sigurohet kthimi i sigurt,...

Turqia e di vendndodhjen e Adil Oksuz, i ashtuquajturi “imam” i FETO-s në ushtri

“Ne e dimë vendndodhjen e Adil Oksuz”, tha Suleyman Soylu gjatë një programi televiziv lokal. Ai shtoi se Turqia do të vazhdojë luftën e saj...

Turqia nuk do të hezitojë të hedh çdo hap të nevojshëm për sigurinë e popullit dhe rajonit

Kryetari i Kuvendit të Madh Popullor të Turqisë, Mustafa Sentop bëri të ditur që Turqia nuk do të hezitojë të hedh çdo hap që ajo...

OHCHR: Nuk ka ndryshim në qëndrimin e gjatë të OKB-së në lidhje me vendbanimet hebraike

Komesariati i Lartë i Kombeve të Bashkuar për të Drejtat e Njeriut (OHCHR) njoftoi se nuk ka pasur ndonjë ndryshim në qëndrimin e gjatë të...

Ish-ministri i Drejtësisë së Izraelit bën thirrje për aneksimin e vendbanimeve të paligjshme

Pas njoftimit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës se vendbanimet hebraike në Bregun Perëndimor nuk i shohin më si të “paligjshme”, ish-ministri i Drejtësisë së Izraelit...

Çavusoglu fshikullon SHBA-në për vendbanimet çifute: Asnjë vend s’është mbi të drejtën ndërkombëtare

“Asnjë vend nuk është mbi të drejtën ndërkombëtare. Deklaratat e stilit «fakt i kryer» nuk do të kenë kurrfarë vlefshmërie as në aspektin e...

SHBA dhe Rusia rivendosin bashkëpunimin për sigurinë kibernetike

Shërbimet sekrete ruse dhe amerikane rivendosën progresivisht bashkëpunimin e tyre për sa i përket sigurisë kibernetike, konfirmoi sot drejtori i FSB-së, ndërkohë që dy...

Goditja nga Uragani Dorian, autoritetet vëmendje ndaj zonave të prekura

Dorian u dobësua duke u shndërruar në një uragan të kategorisë së parë të premten, pasi shkaktoi tornado dhe përmbytje rrugësh në Karolinën e...

Latest news

- Advertisement -spot_img