Të mbyllur për disa orë, Rama nxjerr foton me Albin Kurtin: Patëm një moment pushimi të veçantë

Mos i humb

Kryeministri Edi Rama është takuar mbrëmjen e kaluar me kryeministrin e zgjedhur të Kosovës Albin Kurti, i cili ka mbërritur në kryeministri pa eskortë shoqëruese rreth orës 18:30 të ditës së djeshme. Pas disa orës nga nisja e këtij takimi, ka qenë vetë kryeministri Edi Rama që ka folur i pari. Shefi i qeverisë shqiptare ka treguar nëpërmjen një postimi në “Facebook” se bashkëbisedimi mes dy liderëve ka qenë i gjatë dhe janë diskutuar shumë tema.

Ndërkohë ata kanë pasur më tej një moment pushimi, ku janë takuar me aktorin francez Gerard Depardieu dhe autorët e filmit në të cilin luan ai.

“Kryeministri Rama ne facebook: Në mes të një bashkëbisedimi të gjatë prej disa orësh me Albinin, ku hapëm shumë tema të bashkëpunimit dhe mirëkoordinimit të dy qeverive, patëm një moment pushimi të veçantë, me autorët kosovarë dhe aktorin e madh Gerard Depardieu, të cilët po xhirojnë në Shqipëri filmin ‘Unë dhe Millosheviçi’?”, shkruan Rama.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit