Turqia dënon ashpër sulmin brenda kishës në qytetin Nice të Francës

Mos i humb

Udhëzimet për festa/ Plan evropian për fundvitin

Komisioni Evropian do të publikojë të mërkurën udhëzimet në prag të festave të fundvitit me objektivin e harmonizimit të masave mes vendeve...

Italia, tre rajone ndryshojnë masat kufizuese, Belgjika nga 1 Dhjetori rihap restorantet

Duke nisur nga dita  nesërme në tre rajone të Italisë, Lombardi, Piemonte dhe Kalabri, do të lehtësohen kufizimet. “Gjithashtu,...

Erdoğan: Turqia mund t’i shtojë masat kundër virusit nëse është e nevojshme

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se vendi i tij mund të marrë masa të mëtejme për të ndaluar përhapjen e...

Rindërtimi/ PD: Bashkia e Tiranës ndërton 2.4 milionë euro godinë të re për Tatimet me paratë e njerëzve që kanë mbetur pa shtëpi

PD ka denoncuar sot përmes anëtarit të Këshillit Kombëtar, Akil Kraja një tjetër skandal sipas saj që po ndodh me fondin e...

Turqia ka dënuar ashpër sulmin e kryer sot brenda një kishe në qytetin Nice të Francës.

Në një deklaratë të publikuar lidhur me sulmin e kryer në qytetin Nice të Francës, Ministria e Jashtme e Turqisë theksoi: “Dënojmë ashpër sulmin e kryer sot brenda kishës Notre-Dame de Nice në qytetin Nice të Francës. Shprehim ngushëllimet për familjarët që kanë humbur të afërmit në sulm si dhe urojmë shërim të shpejtë për të plagosurit”.

“Asnjë arsye nuk mund të justifikojë marrjen e jetës së një personi dhe të legjitimojë dhunën. Është e qartë se ata që kryejnë një sulm kaq brutal, në një vend të shenjtë adhurimi, nuk kanë marrë mësimin e vlerave fetare, njerëzore dhe morale. Si një vend që lufton me llojet e ndryshme të terrorizmit dhe që ka humbur qytetarët e saj për shkak të terrorizmit, theksojmë se ndodhemi në solidarizim me popullin francez kryesisht qytetarët e qytetit Nice kundër terrorizmit dhe dhunës”, theksohet në deklaratë. 

Në sulmin me thikë në në qytetin francez Nice humbën jetën 3 persona dhe u plagosën shumë të tjerë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Një tjetër vaksinë kundër COVID-19 hyn në provën e ‘fazës së tretë’ në Kinë

Një tjetër vaksinë e zhvilluar lokale e Kinës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) ka hyrë në provën klinike të 'fazës së tretë',...

Turqi, arrestohen 11 të dyshuar për lidhje me DEASH-in

Gjithsej 11 persona për lidhje të dyshuara me grupin terrorist DEASH, u arrestuan në provincën perëndimore të Izmirit në Turqi, tha sot...

Turqia me satelitët e rinj të komunikimit do të jetë më e fuqishme në hapësirë

Me satelitët e rinj të komunikimit, Turksat 5A, 5B dhe 6A, Turqia do të jetë më e fuqishme në hapësirë, tha sot...

Draft raporti i PE: Politika të krijojë klimë besimi, thelbësore zgjedhjet e 25 prillit

Komisioni i Jashtëm i Parlamentit Europian ka publikuar një draft raport mbi zhvillimet në Shqipëri.Në këtë draft raport nxiten liderët politikë në...

Mbi 65 milionë të prekur nga COVID-19 në mbarë botën

Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka shkuar në mbi 65 milionë transmeton Anadolu Agency (AA).