Turqia provokon sërish Greqinë, mban në ajër 20 minuta avionin që transportonte ministrin grek Dendias

Mos i humb

Vetëvrasja e 60-vjeçarit, reagon stafi i “Shefqet Ndroqit”: Pacienti mori terapinë e plotë në pavionin e urgjencës, pastaj…

Spitali Covid-2 Shefqet Ndroqi ka reaguas pas ngjarjes së rëndë të ndodhur pas mesnatës që lamë pas, ku një pacient 60-vjeçar me...

Festa e Pavarësisë/ Lavrov uron Ramën dhe kërkon bashkëpunim: Aktivizimi i kontakteve midis MPJ-ve do kontribuojë në zhvillimin e marrëdhënieve

Një tjetër mesazh urimi nga Rusia me rastin e festës së Pavarësisë. Ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov i ka dërguar një...

Europol: Arrestohen 45 të dyshuar në një operacion antidrogë

Policia arrestoi 45 të dyshuar të premten gjatë një operacioni ndërkombëtar kundër një rrjeti të trafikut të drogës nga Brazili në Evropë,...

“Mogli” i filmave “ekziston” në jetën reale, ky është djali që ha bar dhe jeton si kafshët

Ellie është djali, i njohur tashmë si “Mogli” i filmave në jetën reale. Nëna e tij detyrohet ta ndjekë nëpër pyje, teksa...

Tensionet midis Greqisë dhe Turqisë vazhdojn. Mediat greke kanë lajmëruar për një provokim nga ana e turqeve, ku mbrëmjen e kaluar autoritet kanë mbajtur në ajër për njëzet minuta avionin qeveritar që trasportonte Ministrin e Punëve të Jashtme Nikos Dendias në Athinë.

Avioni ishte nisur nga Iraku dhe kur ka hyrë në kufirin e Turqisë, ata kanë refuzuar për njëzet minuta për të dhënë një leje fluturimi, ndërkohë që pilotët e avionit kishin marrë lejet e kërkuara nga autoritet turke për të kaluar rrugën nga Bagdadi në Athinë përmes Turqisë. Por kur avioni kaloi në kufirin irano-turk ata nuk pranuan ta miratonin lejen që kishin dhënë më parë.

Pas gati njëzet minutas, pasi ekuipazhi arriti të komunikojë me autoritet turke dhe kërcënimet për karburant të pamjaftushëm, autoritet kanë dhënë leje për të kaluar.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Vret pronarin e hotelit ku punonte për borxhin 200 euro, si u zbulua shqiptari nga policia greke

Policia greke zbulon vrasjen e një pronari hoteli në Santorini, siç raportojnë mendiat vendase. Trupi i 69-vjeçarit grek Nikos...

“Covid-19, përballja e madhe e shekullit”, Tritan Kalo zbulon “surprizën” në prag të pensionit, mesazh politikës dhe kritikëve

Mjeku i njohur, Tritan Kalo, shkruan në “Facebook” se përballja me pandeminë e koronavirusit ishte një “surprizë” për të në prag të...

PD tjetër denoncim për Rindërtimin, Duma: Durrësi totalisht i braktisur, asnjë ndërtim s’ka mbaruar. 99.1% e fondit limit është akorduar

Partia Demokratike ka ardhur sot me një tjetër video denoncuese, kësaj radhe nga ish-deputetja Grida Duma. Duma nga Durrësit...

Nafta pa taksa nga 2021, Rama jep lajmin: Procedura ligjore ka nisur me garën e shpallur nga Ministria. Fermerët që s’kanë NIPT të nxitojnë...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë me dije lajmin se tashmë ka startuar procedura ligjore me garën e shpallur nga Ministria...

A do rrëzohet Qeveria Hoti? Kushtetuesja mblidhet nesër për vendimin, ja lëvizjet më të fundit që po ndodhin

Nesër në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës do të mbahet seancë dëgjimore lidhur me kushtetutshmërinë e votës së deputetit Etem Arifi për votëbesimin...