U ekzekutua dje pas 5 orësh rezistencë/ Detajet: Lefter Zhidru lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Mos i humb

Dje 7 mijë raste me COVID-19, Çekia paralajmëron shtrëngim të masave kundër pandemisë

Qeveria e Çekisë ka paralajmëruar shtrëngim të masave kundër pandemisë së koronavirusit, për shkak të rritjes së numrit të të prekurve.

Nëse keni ndonjë nga këto 7 aplikacione, duhet ta fshini atë

Shumë aplikacione pretendojnë se do të lehtësojë disa aspekte të jetës për ju, qoftë dëgjimi i muzikës, luajtja e lojërave video, kujdesi...

CNN: Pse këto janë ndër zgjedhjet më të rëndësishme në historinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës?

Zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 janë ndër më vendimtaret në historinë amerikane. Ekspertët politikë janë përpjekur të diskutojnë zgjedhjet...

Shurupi Natyral Me Katër Përbërës Që Shëron Kollën

Kolla, veçanërisht kolla e thatë është drobitëse dhe shumë e sikletshme. Ajo është irrituese për fytin.

Të tjera detaje mësohen për 71-vjeçarin e ekzekutuar dje nga policia në Elbasan, Lefter Zhidru.

Zhidru me origjinë nga Xarra e Sarandës mësohet se ka punuar si zetorist dhe në vitet 90 iku në Rumani dhe në vazhdim ngriti një biznes ambulant të furnizimit me pulla dhe fitila gomisteritë.

Ata që e njohin thonë që ishte njeri i çuditshëm, por i qetë, megjithëse të tjerë e cilësojnë dhe si problematik.

Burimet thonë se Zhidru është marrë me tregti lëndësh shpërthyese dhe fishekësh dhe kjo shpjegon faktin se dje pas ekzekutimit të tij policia i gjeti në banesë lëndë plasëse.

Po ashtu besohet se ai ka pasur lidhje me bandat në Elbasan Vlorë dhe Sarandë, e po ashtu ka lidhje të forta në Rumani dhe Bullgari.

Kujtojmë se Zhidru u vra pas 5 orësh rezistencë duke mos iu bindur thirrjeve të vazhdueshme të policisë për dorëzim ai është vrarë pas përplasjeve me armë.

Pak para se të vritej ai kishte nisur të qëllonte mbi forcat RENEA, dhe nuk i bindej thirrjeve për dorëzim, duke qëlluar në mënyrë të vazhdueshme, ndërsa në fund policia arriti të hapte derën me shpërthim.

Forcat RENEA e vranë 71 vjeçarin Lefter Zhidri sepse ai qëlloi për të vrarë policët. Plumbat e kallashnikovit goditen mburojën antiplumb të policisë që u afrua, siç duket nga fotoja më poshtë. Pasi plumbat goditën policët u dha urdhri për ta ekzekutuar 71-vjeçarin.

Mburoja antiplumb

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Facebook akuzohet se “po i vëzhgon” përdoruesit e Instagram-it përmes kamerave

Facebook Inc. përsëri po paditet për gjoja spiunim në përdoruesit e Instagram, këtë herë përmes përdorimit të paautorizuar të kamerave të tyre...

Mbi 1,78 milion të infektuar me COVID-19 në mbarë Afrikën

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 1 milion e 784 mijë.

SHBA shet 1,1 milion fuçi naftë iraniane pas konfiskimit

Departamenti i Drejtësisë i SHBA-së njoftoi se Washingtoni shiti rreth 1,1 milion fuçi naftë iraniane nga katër anije që drejtoheshin për në...

OSBE: Armenia dhe Azerbajxhani dakordohen të mos shënjestrojnë civilët

Armenia dhe Azerbajxhani ranë dakord të premten në Gjenevë të mos shënjestrojnë civilët në konfliktin në Malësinë e Karabakut, sipas grupit të...

Ribashkimi romantik i çiftit të 90-vjeçarëve pas 8 muajsh të ndarë prej Covid-19

Një çift 90-vjeçarësh, të cilët kanë qëndruar larg njëri-tjetrit që prej muajit Shkurt u ritakuan në një mbrëmje romantike për të festuar...