Vrasja e gazetarit saudit/ Turqia përgatit padinë e dytë për gjashtë të dyshuarit

Mos i humb

Hapet pika e Kakavijës/ U mbyll 24 orë nga greva greke

Kakavija qëndroi e mbyllur për 24 orë për shkak të një greve në doganat greke, ndërsa sot puna ka filluar normalisht sipas...

Situata në Afrikë/ Mbi 2,15 milionë raste me COVID-19

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 2 milionë e 150 mijë.

Kosovë : Shënohen 609 raste të reja dhe 13 të vdekur nga COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.590...

Basha: Njerëzit, pamundësi për të siguruar ushqimin bazë. Pas 25 prillit, ndihmë financiare për çdo biznes e familje

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ishte në një biznes të produkteve bazë të konsumit në Tiranë, nga ku solli një panoramë të...

Prokurorët turq kanë përgatitur një padi të dytë kundër gjashtë zyrtarëve nga Arabia Saudite në lidhje me vrasjen e vitit 2018 të gazetarit saudit Jamal Khashoggi në Stamboll, thanë të hënën transmetuesi NTV dhe media të tjera.

Raportet nuk thanë nëse gjashtë të dyshuarit ishin midis atyre që tashmë gjykohen në mungesë në një gjykatë të Stambollit për vrasjen e Khashoggi.

Agjencia shtetërore e lajmeve Anadolu tha se dy nga të dyshuarit po përballeshin me akuza që mbanin dënime të rënda me burgim të përjetshëm, ndërsa akuzat kundër katër të tjerëve mbanin dënime deri në pesë vjet burg. Prokuroria e Stambollit nuk pranoi të jepte komente të menjëhershme mbi raportet e medias.

Një gjykatë saudite këtë muaj burgosi ​​tetë persona nga shtatë deri në 20 vjet për vrasjen, katër muaj pasi familja e Khashoggi fali vrasësit e tij dhe bëri të mundur mënjanimin e dënimeve të mëparshme me vdekje.

Khashoggi, një kritik i Princit të Kurorës Saudite Mohammed bin Salman, u pa për herë të fundit në konsullatën Saudite në Stamboll më 2 tetor 2018, ku ai kishte shkuar për të marrë dokumente për martesën e tij të afërt. Trupi i tij thuhet se u copëtua dhe u hoq nga ndërtesa dhe eshtrat e tij nuk janë gjetur.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Bukëvale në Shtëpi – Ideale Për Një Darkë të Ngrohtë, të Shijshme

E ëmbël apo e kripur, bukëvalja mbetet përherë një nga gatimet më të hershme e të shijshme të kuzhinës tradicionale shqiptare.

A Duhet Ngrënë Banane Me Stomak Bosh – Përgjigjet

Nga të gjitha vaktet që konsumojmë në ditë, mëngjesi është absolutisht më i rëndësishmi. Këshillat e ekspertëve thonë se...

Facebook do të vë në qarkullim kriptovalutën e saj

Facebook dhe partnerët e saj po përgatiten të lëshojnë kriptovalutën qysh në janar të vitit të ardhshëm, raportoi Financial Times të premten,...

Situata në Afrikë/ Mbi 2,15 milionë raste me COVID-19

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 2 milionë e 150 mijë.

Kërkesat e avokatëve/ Haxhia: Do të reagojmë nëse nuk merren parasysh

Një drejtësi që i bindet vetëm prokurorisë dhe nuk merr parasysh kërkesat e avokatëve, që mbrojnë në fushëbetejën e gjyqësorit interesat e...