3.3 C
zurich
Wednesday, November 20, 2019

rtvislam

45404 POSTIME 0 KOMENTET

Yildirim: Qëllimi i procesit të Astanas është përfundimi i luftës 6...

Duke folur për zhvillimet e muajve të fundit në Irak, Yildirim tha se kriza në këtë vend është tejkaluar me qëndrimin e vendosur të...

“Institucionet dhe qytetarët e Kosovës mirëpritën vendimin për dënimin e Mlladiçit”

Pas dënimit me burg të përjetshëm për ish-komandantin serb Ratko Mlladiç, nga Gjykata Ndërkombëtare Penale për Ish-Jugosllavinë, kanë reaguar edhe institucionet dhe zyrtarët e...

Zviceranët duhet të punojnë katër ditë për një iPhone

IPhone 8 i ri është i shtrenjtë. Por, një krahasim ndërkombëtar tregon se zviceranët nuk duhet të ankohen, se ka edhe më keq. Kur Apple...

“Gjithmonë me faqe të bardhë dhe bashkë me Gjakovën”

Kryetarja e partisë “Alternativa”, Mimoza Kusari-Lila, nuk ia doli që të fitojë edhe një mandat në komunën e Gjakovës, pasiqë humbi në zgjedhjet e...

Putin: Jemi dakorduar për zhvillimin e Kongresit Kombëtar të Dialogut të...

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin, duke theksuar se Turqia dhe Irani kanë arritur marrëveshje mbi një dokument për zgjidhjen e krizës në Siri, tha se...

Çfarë pasoja na sjell ushqimi që e hamë çdo ditë

Fusim në trup aq gjëra të ndryshme, sa që nëse sëmuremi është gati e pamundshme të gjejmë se çka e ka shkaktuar sëmundjen. Dhe çka...

Kjo i ndodh trupit tuaj kur ndaloni së konsumuari sheqer

Konsumimi i sheqerit të kristaltë thuhet në vazhdimësi se është i dëmshëm për organizmin. Situata ngatërrohet edhe më shumë kur konsumimi i tij është...

Alibeaj: Tahiri po fsheh krimin, mashtroi me udhëtimin në Gjermani

Enkelejd Alibej në emër të Partisë Demokratike akuzoi ish ministrin e Brendshem Saimir Tahiri se po përpiqet të fshehë faktet e krimeve. Për Partine Demokratike,...

Çfarë pasoja na sjell ushqimi që e hamë çdo ditë

Fusim në trup aq gjëra të ndryshme, sa që nëse sëmuremi është gati e pamundshme të gjejmë se çka e ka shkaktuar sëmundjen. Dhe çka...

Televizori, rreziku për fëmijët nën 2 vjeç

Të lësh fëmijët nën moshën dy vjeç para televizorit, nuk është një ide e mirë. Sipas një studimi amerikan të “Seattle Children’s Hospital”, fëmijëve nën...