Basha: Narkoshteti ka shtrirë tentakulat te drejtësia

Mos i humb

Sulme ajrore nga forcat izraelite në Siri dhe Gaza, dy të vdekur

Avionët izraelitë të dielën vonë kanë kryer sulme ajrore mbi pozitat e grupit palestinez Xhihadi Islam në Siri dhe Rripin e Gazës,...

Siri, nga sulmet e regjimit të Asadit fillon migrimi në rajonin Darat Izza

EŞREF MUSA, BURAK KARACAOĞLU Si pasojë e sulmeve që regjimi i Bashar al Asadit dhe mbështetësit e tij kanë...

Prokurori i Specializuar paralajmëroi ngritjen e procedurave për krime në Kosovë

Prokurori i Specializuar i Gjykatës Speciale për Kosovën ka bërë të ditur se do të ngrit procedurë dhe kërkoi caktimin e gjykatësit...

Po qëndronin në anijen karantinë, vdesin dy pasagjerë japonez prej koronavirusit

Dy pasagjerë të bllokuar në anijën karantinë në Japoni kanë vdekur prej koronavirusit. Të dy viktimat rreth moshës 80 vjeç janë nga...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, i kërkoi qytetarëve që ti kërkojnë llogari drejtësisë.

Ndërsa për masën e arrestit të kryebashkiakut të Lezhës, Fran Frrokaj, ai tha se drejtësia duhet të jetë e barabartë për të gjithë.

“Kam mesazh për të gjithë qytetarët, mos harroni, mos heshtni, kërkoni llogari se çfarë po bën drejtësia për çështjet kapitale në vend. Unë mud t’ju them se nuk kam marrë kurrë përsipër të gjykoj e të jap vlerësimet e mia për gjyqësorin, drejtësi është ajo që funksionon në mënyrë të barabartë. Pse nuk është arrestuar Elvis Roshi? Erion Veliaj po tjetërson pronë publike te Teatri Kombëtar bashkë me Edi Ramën. Po tjetërsohet pronë në Fier për të favorizuar iceneratorët e Arben Ahmetajt. Pse nuk vepron drejtësia në këtë rast? Ky është shqetësimi”, tha Basha.

Për Bashën, këto janë çështje që ne nuk munden kursesi të harrohen, as të anashkalohen dhe as të mbulohen nga farsa apo skandale të tjera të vogla që duhen zbardhur e duhen vënë para drjetësisë.

“Pa u vënë këta njerëz para përgjegjësisë, pa funksionuar drejtësia në këto raste flagrante nuk ka drejtësi, po vetëm propagandë, farsë dhe përbën rrezik të jashtëzkaonshëm për vendin. Do të thotë që narkoshteti i ka shtrirë tentakulat te drejtësia duke mbrojtur e duke fshehur përgjegjësitë penale të njerëzve në pushtet”, tha ai./Top Channel/

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Arrat mund ta përmirësojnë kujtesën

Ngrënia e arrave mund ta përmirësojë performancën në testet e funksioneve kognitive, duke i përfshirë testet për kujtesën, përqendrimin dhe shpejtësinë e...

Një truk i cili ju garanton krepa më të buta

Falë këtij truku, gjithmonë do të gatuani krepa të shijshme! Nga receta standarde dallohet vetëm në mënyrën e shtimit...

LG V60 ThinQ 5G lansohet zyrtarisht me ekran të dyfishtë

LG kanë qenë të qëndrueshëm në shtytjen e aksesorit Dual Screen për mjaft kohë, pasi prodhuesi Korean nuk ka ende pajisje të...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike: Në Kosovë nuk ka koronavirus

Nga data tetë e këtij muaji deri më sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR, janë testuar gjithsej...

Thaçi takohet me Pompeon, ja çfarë u bisedua

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur në Departamentin Amerikan nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo. Thaci ka treguar...