Teknologji

SSD më e madhe në botë që kushton mijëra dollarë

SSD më e madhe në botë ka çmimin e saj dhe kjo tani është njoftuar zyrtarisht për herë të parë.

Google Maps do të paralajmërojë për semaforët në të ardhmen

Shërbimi i hartës po teston një funksion që mund të përdoret për të shfaqur dhe shmangur semaforët në një rrugë.

Telefoni i mençur dhe i lirë nga OnePlus do të quhet “Nord”

Telefoni i mençur nga OnePlus thuhet se vjen me një çmim prej 270 eurove. Prodhuesi kinez i telefonave të...

India bllokon TikTok-un dhe dhjetëra aplikacione të tjera kineze

India të hënën bllokoi dhjetëra aplikacione kineze, duke përfshirë aplikacionin popullor TikTok, me qëllim të “ruajë sigurinë dhe sovranitetin e hapësirës kibernetike...

Fotot e Samsung Galaxy Note 20 zbulojnë një ndryshim radikal në dizajnin e tij

Ne e dimë që Samsung Galaxy Note 20 po vjen, por një seri fotografish kanë zbuluar pak sesi mund të duket Note...

Me iOS 14, Apple ridizajnon ekranin e iPhone

Në konferencën e saj vjetore të mbajtur sot, Apple zbuloi një model të ri të ekranit për iPhone me lëshimin e iOS...

Smartwatch i Samsungut mat edhe presionin e gjakut

Smartwatch-i i Samsung tashmë mund të masë edhe presionin e gjakut. Lajmin e bëri të ditur vetë kompania e cila paraqiti aplikacionin...

Twitter etiketon si të “manipuluar” videon e postuar nga Trump

Një tjetër ‘përplasje’ ka ndodhur mes presidentit Donald Trump dhe Twitter. Media sociale e njohur hoqi një postim të presidentit, ku ky...

Viber mundëson video thirrjet në grup deri në 20 persona, pa kufizime

Viber ka prezantuar zyrtarisht një tipar të ri dhe shumë të dobishëm për përdoruesit e saj – thirrjet në video me grupe...

LG Velvet vjen në Evropë, do të kushtojë 650 euro!

Pas një kohë të gjatë, LG po rikthehet në treg me një model të ri të telefonit mobil në linjën premium. Së...

Të fundit

Xhamitë nuk do të mbyllen, por obligohen disa masa shtesë

Xhamitë nuk do te mbyllen, ky është vendimi i kryesisë se Bashkësisë Islame te Kosovës: 1 Ndalen ligjëratat dhe...

Hoti thotë se Fitër Bajrami e protesta e VV-së rritën numrin e të infektuarve me COVID-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti rritjen e rasteve me Covid-19 ia ka atribuuar festës së Fitër Bajramit më 24 maj dhe tubimit...

Njihe Zotin

https://youtu.be/NZ-Pe-JIrQw Titulli: Njihe ZotinAutor: Dr. Mustafa MahmudPërkthyes nga gjuha boshnjake: Nexhat IbrahimiRedaktor profesional: Prof. Nuredin AhmetiRedaktor gjuhësor:...

Mosrespektimi i masave, dënimi deri në 12 vjet burgim e 8 mijë euro gjobë

Policia e Kosovës nga dita e martë do të nisë shqiptimin e gjobave për qytetarët që nuk respektojnë masat e dala nga...

Turqia regjistron 1,012 raste të reja me COVID-19 brenda 24 orësh

Turqia regjistroi 1,012 raste të reja të koronavirusit dhe 19 vdekje në 24 orët e kaluara, tha Ministri i Shëndetësisë, Fahrettin Koca.
- ISLAMSHOP.CH -