Teknologji

Telefoni i mençur dhe i lirë nga OnePlus do të quhet “Nord”

Telefoni i mençur nga OnePlus thuhet se vjen me një çmim prej 270 eurove. Prodhuesi kinez i telefonave të...

India bllokon TikTok-un dhe dhjetëra aplikacione të tjera kineze

India të hënën bllokoi dhjetëra aplikacione kineze, duke përfshirë aplikacionin popullor TikTok, me qëllim të “ruajë sigurinë dhe sovranitetin e hapësirës kibernetike...

Fotot e Samsung Galaxy Note 20 zbulojnë një ndryshim radikal në dizajnin e tij

Ne e dimë që Samsung Galaxy Note 20 po vjen, por një seri fotografish kanë zbuluar pak sesi mund të duket Note...

Me iOS 14, Apple ridizajnon ekranin e iPhone

Në konferencën e saj vjetore të mbajtur sot, Apple zbuloi një model të ri të ekranit për iPhone me lëshimin e iOS...

Smartwatch i Samsungut mat edhe presionin e gjakut

Smartwatch-i i Samsung tashmë mund të masë edhe presionin e gjakut. Lajmin e bëri të ditur vetë kompania e cila paraqiti aplikacionin...

Twitter etiketon si të “manipuluar” videon e postuar nga Trump

Një tjetër ‘përplasje’ ka ndodhur mes presidentit Donald Trump dhe Twitter. Media sociale e njohur hoqi një postim të presidentit, ku ky...

Viber mundëson video thirrjet në grup deri në 20 persona, pa kufizime

Viber ka prezantuar zyrtarisht një tipar të ri dhe shumë të dobishëm për përdoruesit e saj – thirrjet në video me grupe...

LG Velvet vjen në Evropë, do të kushtojë 650 euro!

Pas një kohë të gjatë, LG po rikthehet në treg me një model të ri të telefonit mobil në linjën premium. Së...

Itali-Izrael/Aplikacion për të analizuar zërin dhe për të diagnostikuar koronavirusin

Italia dhe Izraeli njoftuan të martën fillimin e një bashkëpunimi midis Universitetit Katolik i Zemrës së Shenjtë dhe Akademia e Inxhinierisë Afeka...

WhatsApp gati opsionin e ri

WhatsApp ka nisur të shtojë opsionet të reja për përdoruesit.  Deri më tani kufizimet e tij nuk të lejojnë ta përdorësh në...

Të fundit

Kosovë : Vdesin edhe 6 persona në QKUK nga Covid-19

Qendra Klinike Universitare e Kosovës, përkatësisht klinikat e saj ku po trajtohen pacientët e prekur nga Covid-19 kanë njoftuar se gjatë ditës...

Hoti u bën thirrje grupeve parlamentare të mbajnë seancën për rishikim të buxhetit

Kryeministri Avdullah Hoti, u ka bërë thirrje grupeve parlamentare dhe deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të gjendet një formë për mbajtjen...

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të...
- ISLAMSHOP.CH -