VITRINA E LIBRIT

DIALOG ME MIKUN ATEIST

https://youtu.be/uXKkficAp2E Dialogu me mikun ateist nga Mustafa Mahmud, nje libër i cilësisë së lartë dhe shume i...

EDHE GRATE I SHTYPIN GRATE

https://youtu.be/i8g3hWJJadI MUND TA POROSISNI NË :www.islamshop.ch , ose ne numrin e telefonit :+41 79 469 50 36

DIJETARI DHE ZULLUMQARI

https://youtu.be/pk1urlQ4byk Në burgun e Hekstejpit që e rrethonte shkretëtira e Saharasë, lexoja literature me përmbajtje letrare dhe...

MORALI I BESIMTARIT

https://youtu.be/ZwI4wymBwWc Pas librit tim të parë, i cili mban titullin Adhurimet e besimtarit ndihem i lumtur që...

KESHILLA TE ARTA

https://youtu.be/Tj6RcpKueaE Pas çdo frymëmarrjeje, vdekjes i afrohemi. E shkurtë është koha që në këtë botë e kalojmë,...

NGA ERRESIRA NE DRITE

https://youtu.be/3v00T5zKW3Y

Prej dyshimit deri në besim

https://youtu.be/YKc5A31eXSA Ka mundur të pritej se Dr. Mustafa Mahmudi në këtë rrëke nduarnduarshmërish dhe kontradiktash do ta...

DURIMI DHE MATURIA

https://youtu.be/mWhRMrd47dc Një libër ku Dituria dhe Maturia trajtohet në të gjitha aspektet. Në këtë...

TE JETOSH PA BRENGA

https://youtu.be/MDWi2zzzE7M Jeta është një dhuratë e madhe, njeriu në të nuk lihet krejtësisht pa brenga, pikëllime...

Libri i urtësive, Thënie të çmuara të dijetarëve dhe thirrësve muslimanë.

https://youtu.be/0XztBW-z0-0 Libri i urtësive, Thënie të çmuara të dijetarëve dhe thirrësve muslimanë Libri i...

Të fundit

Operacioni Itali-Shqipëri, Policia e Shtetit: Kapen në Shkodër e Cërrik 2 anëtarët e grupit kriminal të trafikantëve të kokainës

Policia e Shtetit ka finalizuar një operacion ndërkombëtar duke arrestuar dy persona, pjesë e një grupit trafikantësh kokaine në Shkodër e Cërrik.

Shqipëria : Konfirmohen 13 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 13 persona, duke e çuar në 1197...

Ethet në trup, ja çfarë tregojnë për shëndetin

Ethet na pushtojnë herë pas here në momente krejt të papritura. Ato mund të shfaqen edhe kur njeriu ka temperaturë por jo...

Izolohet sërish Maqedonia e Veriut, nga sot qytetet e mëdha në karantinë

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka vendosur të rikthejë në karantinë disa prej qyteteve më të mëdha në vend, për shkak të...

Turqia presion Greqisë dhe BE-së me mbi 6 mijë emigrantë

Alarm në kufirin greko-turk në Evro ku thuhet se janë mbledhur përsëri në pjesën turke mbi 6000 emigrantë. Informacione nga media lokale...
- ISLAMSHOP.CH -