Deputeti i PS paralajmëron ndryshime në qeveri: Moment reflektimi, jemi 7 muaj para fushatës. Kryeministri…

Mos i humb

I infektuari me Covid tentoi të kalonte kufirin me 2 persona në makinë! Kapet në Kakavijë dhe gjobitet

Një qytetar nga Konispoli rreth të 50-ave ka tentuar të kalojë përmes pikës së kalimit kufitar në Kakavijë pasi dispononte një test...

96% efekt tek kafshët/ Australia po zhvillon ‘spray’ për hundën që mund të zvogëlojë ndjeshëm nivelet e covid-19

Kompania bioteknike australiane Ena Respiratory, ka dhënë një lajm të mirë për sa i përket coronavirusit. Ata kanë deklaruar...

Shtyhet takimi i dialogut Kosovë-Serbi në Bruksel, shkak situata nga Covid-19

Takimi i ri në nivel ekspertësh mes Kosovës dhe Serbisë, i parashikuar të mbahej të hënën në Bruksel, është shtyrë, siç thuhet,...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar...

Drejtuesi i ri politik i Qarkut Shkodër, Ilir Beqaj teksa ka folur për lëvizjet e fundit brenda PS, ka lënë të kuptohet se së shpejti pritet të ketë ndryshime në qeveri, ndonëse jemi 7 muaj para zgjedhjeve të përgjithshme 2021.

Teksa fliste për RTSH, Beqaj nuk ka dhënë detaje por tha se ky është një moment reflektimi dhe ky është vendim ekskluziv i vetë kryeministrit Edi Rama.

“Kemi pranuar prej kohësh që propozimet për ndryshime të jenë ekskluziviteti i kryeministrit. Është ai që ka panoramën e plotë dhe ndryshime kanë ndodhur kur ai i ka gjykuar të nevojshme dhe ky është një moment reflektimi. Nuk mund ta përjashtoj por nuk kam asnjë informacion se çfarë ka në këndvështrimin e tij Rama”, tha Beqaj.

I Pyetur nëse ky vendim është i nevojshëm në këto momente, deputeti tha se kur gjithçka po ndryshon prej Covid, s’ka pse të përjashtohet edhe ndryshimi i një grupi qeverisës.

“Për mua, ka dy momente, kanë ngelur 7 muaj realë para fushatës. Një ndryshim në 7 muajt e fundit do kishte kohën e vet të adaptimit të ndryshimit që mund të krijonte edhe ai problemet e veta, në funksion të mbylljes së vitit, apo përshtatja me normalitetin e ri krijon problemet e veta.

Vlen për tu përmendur shprehje për ndryshimet “në një botë që ndryshon, ndryshimi është konstant. Pra në kushtet kur gjithçka po ndryshon prej covid, s’ka pse të përjashtohet edhe ndryshimi i një grupi qeverisës”, u shpreh ai.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

“Kush pyet o vlla”, banesa iu shemb nga tërmeti, familja në Kurbin: A rrihet në çadër? Nuk dua luks, veç shtëpi të fus kokën...

Fillimi i sezonit të shirave dhe të ftohtit ka nxjerrë në pah situatën e vështirë që po kalojnë qindra familje, 10 muaj...

Të gjithë ‘vrapojnë’ në orët e fundit, shkon rreth 500 numri i aplikuesve për hetues në ‘FBI-në shqiptare’

Teksa mesnata e ditës së sotme mbyll aplikimet për hetues në Byronë Kombëtare të Hetimit apo siç është quajtur ndryshe FBI-ja shqiptare,...

Rama quajti Bashën ‘shalqi me provë’/ Reagon Salianji: Shqiptarët s’kanë çfarë të presin më, kryeministri është kungull që si hyri doli

Ish-deputeti i PD-së Ervin Salianji, ka reaguar në rrjetet sociale, pasi kryeministri Edi Rama e konsideroi liderin e opozitës Lulzim Basha “shalqi...

Makarona me Brokoli dhe Gjizë – Të Mrekullueshme për Darkë

Kjo është një recetë fantastike, e thjeshtë dhe e lehtë për t’u përgatitur. Kërkon vetëm pak minuta për t’u...

Presidenti serb, Vuçiç: Marrëveshjet me Kosovën duhet të zbatohen

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç deklaroi se e gjitha marrëveshjet me Kosovën, të nënshkruara në Bruksel, duhet të zbatohen. Sipas tij, ato...