Disa truke si të dalloni artikujt e falsifikuar

Mos i humb

Negociatat, Mazi kërkon ndihmën e Italisë

Shqipëria kërkoi ndihmën e Italisë që Konferenca e Parë Ndërqeveritare për negociatat të zhvillohet brenda presidencës gjermane. Kryenegociatori i...

Nisja e grevës së naftëtarëve në Ballsh, Mehmetaj: Qeveria Rama i përbuzi dhe i rrahu

sh-deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj, me anë të një statusi në “Facebook” shkruan rreth nisjes së grevës të naftëtarëve në Ballsh.

Mjekët dhe infermierët protestë të heshtur tek Urgjenca e QSUT, kirurgu: Sot një orë më pas do merret vendim nga këshilli

Mjekët dhe infermierët kanë mbajtur sot një protestë të heshtur një orëshe tek Urgjenca e QSUT-së.  Ashtu siç kanë paralajmëruar bluzat e...

Tensioni i ashpër Greqi-Turqi, Pompeo takime me zyrtarët e lartë në Selanik: Çështjet e kufijve detarë duhen zgjidhur …

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, zhvilloi të hënën bisedime me homologun e tij grek Nikos Dendias në një kohë tensionesh mes...

Në ditët e sotme, artikujt dhe produket e falsifikuara po qarkullojnë gjithmonë dhe më shumë. Megjithatë, është shumë e vështirë që të dalloni një produkt të tillë pasi shpesh duket sikur nuk ka asnjë ndryshim.  Bright Side ka renditur disa truke dhe këshilla të thjeshta që ju vijnë në ndihmë të dalloni gjëra e falsifikuara.

Kontrolloni metalin në orët e shtrenjta.

7 këshilla se si të dallojmë gjëra të rreme

Vendosni orën afër veshit tuaj dhe nëse dëgjoni ndonjë tingull, është më mirë ta lini. Gjithashtu gdhendjet në orët e bukura janë zakonisht më të mprehta. Orët që nuk janë origjinale zakonisht bëhen me materiale më të lira dhe më të lehta.

Kontrolloni logon

7 këshilla se si të dallojmë gjëra të rreme

Karikueses e falsifikuara nuk janë vetëm të cilësisë së dobët, por ato mund edhe të jenë të rrezikshme për shkak se ata nuk kalojnë certifikimin e duhur. Kontrolloni logon origjinale në telefon me atë të karikuesit: ka një ngjyrë të verdhë në vend të bardhës dhe plastika duket më e dobët.

Kontrolloni qepjen tek rrobat dhe këpucët.

7 këshilla se si të dallojmë gjëra të rreme

Cilësia e veshjeve origjinale dhe të shtrenjta gjithashtu ndryshon. Qepja do të jetë më e fortë në artikuj autentik, ndryshe nga të tjerat. Veshjet dhe këpucët origjinale shpesh kanë më shumë qepje.

Kontrolloni etiketat në rroba.

7 këshilla se si të dallojmë gjëra të rreme

Gjithmonë kontrolloni etiketat. Ata mund të thonë shumë nëse marka është e falsifikuar apo jo. Prodhuesit e rremë zakonisht përdorin pajisje fabrike me cilësi më të ulët, kështu që etiketat dhe etiketat mund të qepen keq. Gjithashtu etiketa do të jetë me një ngjyrë tjetër dhe me cilësi të dobët në krahasim me pjesën origjinale dhe shkronjat në të mund të kenë hapësirë ​​të ndryshme.

Kontrolloni kopsat.

7 këshilla se si të dallojmë gjëra të rreme

Nëse dëshironi të blini një xhaketë apo pallto kushtojini vëmendje butonave nga brenda dhe jashtë. Markat e mira përdorin plastikë me cilësi të mirë me emrin e ndërmarrjes të gdhendur. Falsifikimet përdorin plastikë të lehtë dhe nganjëherë do të jenë të pa etiketuar.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Gabimet Me Ushqimin Që Ju Dëmtojnë Mëlçinë – Zbuloni Çfarë Duhet Të Bëni

Ushqimet që hani, ato të duhura e ato të gabuara, kanë gjithmonë një ndikim të drejtpërdrejtë në shëndetin e mëlçisë.

Kinë/ Helmoi 25 fëmijë, edukatorja dënohet me vdekje

Një mësuese e kopshtit që helmoi 25 fëmijë, duke vrarë njërin prej tyre, pas një debati me një anëtar rival të stafit...

Qendra Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve shton edhe katër vende në ‘Listën e Kuqe’

Qendra Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve ka shtuar katër vende të tjera në listën e saj të kuqe të koronavirusit,...

SHBA, 20 milionë dollarë dëmshpërblim familjes së afrikano-amerikanit të vrarë

Familjes së William Green (43), afrikano-amerikani të cilin e vrau policia në Maryland, do t’i paguhet dëmshpërblim prej 20 milionë dollarësh.

iPhone 12: Adhuruesit e Apple do ta duan këtë edicion special – por ata do ta “urrejnë” çmimin e tij

iPhone 12 i ardhshëm nuk do të jetë i lehtë për tu blerë, me raportin e fundit që sugjeron se pajisja do...