Këshilltari i Ministrisë së Mjedisit Kosovë ka një mesazh për Valbonën: Duhet ta mbroni, mos e shkatërroni me hidrocentrale

Mos i humb

Miratohet në Qeveri vendimi për ndalim të qarkullimit në dy periudha

Qeveria e Kosovës ka miratuar sonte në mbledhjen e saj virtuale pikën përmes së cilës kufizohet lëvizja e qytetarëve.

Koronavirusi, mbi 15.000 të vdekur në mbarë botën

Numri i përgjithshëm i rasteve të vdekjes nga koronavirusi i ri (COVID-19) u rrit në mbi 15.000, sipas shifrave të përpiluara nga...

Kinë, 47 raste të reja me Covid-19 të importuara nga jashtë

Derisa lufta e Perëndimit kundër koronavirusit të ri (Covid-19) po arrin kulmin, Kina, epiqendra origjinale e pandemisë, nuk ka raportuar asnjë rast...

COVID-19 ‘hap dyert’ e burgjeve/ Mes 600 përfituesve, 21 të dënuar në Burrel lënë qelitë për 3 muaj. Çfarë ndodh nëse dalin jashtë banesës

Mes 600 të burgosurve që pritet të lënë qelitë për shkak të vendimit në kuadër të masave të marra nga Ministria e...

Këshilltari i Ministrit të Mjedisit në Kosovë, Leutrim Sahiti, ka vizituar këtë fundjavë parkun nacional të Valbonës. Duke kaluar disa orë të këndshme në bukuritë që natyra i ka falur kësaj zone.

Por sic duket ashtu si për turistët dhe për të ka rënë në sy ndërhyrja me beton që po bëhet në Valbonë. Një situtatë kjo e cila ka ngjallur shumë reagime, duke prishur kështu një nga perlat e Shqipërisë.

Me anë të një postimi në Facebook, këshilltari Sahiti përcjell dhe një mesazh për institucionet në Shqipëri, ku shkruan:

Një park nacional si Valbona, duhet të mbrohet dhe asesi të mos lejohet shkatërrimi nga ndërtimi i hidrocentraleve.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, në 24 orët e fundit shënohen 410 vdekje të reja nga koronavirusi

Me 410 vdekje të reja të shënuara në 24 orët e fundit në SHBA ka arritur në 1.711 numri i të vdekurve...

Britani, arrin në 1.019 numri i të vdekurve nga COVID-19

Me 260 vdekje të reja të shënuara në një ditë në Britani të Madhe ka arritur në 1.019 numri i të vdekurve...

Maqedoni e Veriut, rritet në 4 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut konfirmoi vdekjen e 4 si pasojë e koronavirusit (Covid-19) në vend. “Mëngjesin...

Turqi, rritet në 108 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, ka konfirmuar 16 vdekje të reja nga koronavirusi në Turqi, me çka numri i përgjithshëm i...

Shkon në 91 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se pas testimit të dytë edhe një person ka rezultuar pozitiv me virusin...