800 gjoba për 24 orë për mosrespektim të masave ndaj COVID-19

Mos i humb

Siri, 5 të vdekur dhe 18 të plagosur nga një shpërthim

Së paku pesë civilë kanë humbur jetën dhe 18 të tjerë janë plagosur sot gjatë shpërthimit të një bombe në veri të...

Italia, tre rajone ndryshojnë masat kufizuese, Belgjika nga 1 Dhjetori rihap restorantet

Duke nisur nga dita  nesërme në tre rajone të Italisë, Lombardi, Piemonte dhe Kalabri, do të lehtësohen kufizimet. “Gjithashtu,...

Pse aroma natyrale e trupit tonë, ndryshon me kalimin e viteve

Një eksperiment tregon se ne jemi në gjendje të identifikojmë moshën e njerëzve vetëm nga aroma e tyre. Ka një sërë arsyesh...

Maqedoni e Veriut, opozita kërkon dorëheqjen e kryeministri Zoran Zaev

Deklarata e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev se “bullgarët nuk kanë qenë fashistë” dhe se “nuk mohojnë të drejtën e vet përcaktimit të...

Policia e Kosovës ka shqiptuar 800 gjoba për mosrespektim të masave ndaj COVID-19 në 24 orët e fundit.

Policia e Kosovës ka shqiptuar 800 gjoba në bazë të ligjit COVID-19.

Sipas statistikave të përgjithshme 19 persona janë arrestuar, 15 janë dërguar në mbajtje dhe një në vuajtje të dënimit.

Sipas të dhënave, 60 aksidente kanë ndodhur në 24 orët e fundit në Kosovë, 22 aksidente janë me të lënduar dhe 38 me dëme materiale.

Policia ka bërë të ditur se janë shqiptuar 1015 gjoba në trafik. 

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Bukëvale në Shtëpi – Ideale Për Një Darkë të Ngrohtë, të Shijshme

E ëmbël apo e kripur, bukëvalja mbetet përherë një nga gatimet më të hershme e të shijshme të kuzhinës tradicionale shqiptare.

A Duhet Ngrënë Banane Me Stomak Bosh – Përgjigjet

Nga të gjitha vaktet që konsumojmë në ditë, mëngjesi është absolutisht më i rëndësishmi. Këshillat e ekspertëve thonë se...

Facebook do të vë në qarkullim kriptovalutën e saj

Facebook dhe partnerët e saj po përgatiten të lëshojnë kriptovalutën qysh në janar të vitit të ardhshëm, raportoi Financial Times të premten,...

Situata në Afrikë/ Mbi 2,15 milionë raste me COVID-19

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 2 milionë e 150 mijë.

Kërkesat e avokatëve/ Haxhia: Do të reagojmë nëse nuk merren parasysh

Një drejtësi që i bindet vetëm prokurorisë dhe nuk merr parasysh kërkesat e avokatëve, që mbrojnë në fushëbetejën e gjyqësorit interesat e...