Përndiqte bashkëshorten e tij, arrestohet 41 vjeçari

Mos i humb

Kosovë : Janë regjistruar 118 raste të rinj dhe 3 humbje jete nga covid-19 në 24 orët e fundit.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe...

Masakroi kunatën për Shën Valentin, prokuroria kërkon burg përjetë për Dashamir Xhepën

“Burg përjetë” ka kërkuar sot Prokuroria për Dashamir Xhepën, i akuzuar për vrasjen e kunatës së tij në 14 shkurt të vitit...

Nga rënia ekonomike tek borxhi publik, publikohet raporti i Bankës Botërore: Shqipëria u godit rëndë nga tërmeti, ulje të konsumit

Publikohet raporti i Bankës Botërore për vendet e Ballkanit Perëndimor, ku thuhet se ekonomia shqiptare ka pësuar një rënie ekonomike prej 8.4%....

Mëngjeset E Shëndetit – Çfarë Duhet Të Hani Dhe Çfarë Jo

Cilat ushqime të vijnë ndër mend kur mendon për mëngjesin? Zakonisht, një filxhan kos, një filxhan kafe dhe lëng i freskët...

Një shtetas është arrestuar  mëngjesin e së enjtes (24.09.2020) nga Policia e Beratit.

Shtetasi P.V, 41 vjeç nga Ura Vajgurore ishte shpallur në kërkim me vendim të me vendim të Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprat penale “Përndjekja” dhe “Vendime në kundërshtim me vendimin e gjykatës.

41 vjeçari përndiqte vazhdimisht bashkëshorten e tij dhe gjithashtu ka tentuar të futet në banesën e saj duke shkelur urdhrin e mbrojtjes nga Gjykata e Beratit.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Musaka me Presh dhe Krem Qumështi – Shije Speciale

Kuzhina shqiptare është fantastike në shijet e larmishme që ofron. Receta të ëmbla dhe të kripura, shije plota e...

Jakup Krasniqi e pranon: Dy personat në arrati për 2 milionët e Thesarit janë anëtarë të Nismas

Kosova para dy ditësh është tronditur nga lajmi se një punëtor i Thesarit të Kosovës me iniciale L.G. dyshohet se, përmes katër...

COVID-19/ Dy kompani farmaceutike rifillojnë testimin e vaksinës

Dy kompani prodhuese barnash njoftuan të premten rifillimin e testimit në Shtetet e Bashkuara të vaksinave të tyre për COVID-19.

“Kemi 3-4 muaj sfidë”, ndalohet qarkullimi tek ish-sheshi Shqiponja. Ja si do të devijohet trafiku

Qarkullimi i mjeteve tek ish-sheshi Shqiponja, në Tiranë do të ndalohet. Shkak janë bërë punimet për ndërtimin e Unazës së Madhe tek...

Çaji Që Nuk Duhet Ta Ndani në Ditët e Ftohta

Trëndafili i Egër çmohet për vlerat e tij kurative për shëndetin e gjithë organizmit. Stina e vjeshtës dhe ajo...